بازداشت دوباره ۱۱۹ سارق آزادشده!
کد خبر: 973223
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045B9
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۹
فرمانده انتظامی پایتخت اعلام کرد که از میان ۱۸۷‌مجرم بازداشت شده در جریان چهارمین مرحله از طرح کاشف ۱۱۹‌نفرشان مجرمان سابقه‌دار هستند که در مجموع به بیش از ۳ هزار فقره سرقت اعتراف کردند.
سرویس حوادث جوان آنلاین: سردار حسین رحیمی روز گذشته در حاشیه اجرای این طرح که در پلیس‌آگاهی تهران بزرگ برگزار شد در توضیح عملیات مأموران پلیس تهران گفت: این طرح در ۴۸‌ساعت گذشته و در جریان اطلاعاتی که از یکماه قبل کسب شده‌بود، اجرا شد که مأموران موفق شدند ۱۸۷‌سارق، زورگیر و مجرم فراری را بازداشت کنند.

رئیس پلیس تهران ادامه داد: براساس تحقیقات انجام شده متهمان در قالب‌۴۷ باند مرتکب اعمال مجرمانه می‌شدند که این باند‌ها متلاشی شده است. از این گروه‌ها، ۱۱‌باند در جریان زورگیری و کیف‌قاپی، ۱۵‌باند سرقت از منازل و ۱۰‌باند هم در کار سرقت خودرو و لوازم داخل آن و دو باند هم در جریان جعل و کلاهبرداری فعال بودند که همگی متلاشی شده‌اند.

سردار رحیمی تأکید کرد از میان ۱۸۷‌مجرم بازداشت شده ۱۱۹‌نفر از آن‌ها قبلاً به اتهام جرائم مختلف بازداشت شدند و از مجرمان سابقه‌دار هستند که این افراد در مجموع به بیش از ۳ هزار فقره سرقت اعتراف کرده‌اند که تحقیقات بیشتر از آن‌ها باید ادامه پیدا کند. رئیس پلیس تهران گفت: یکی از سارقان بازداشت شده به سرقت ۲۰۰‌فقره موتورسیکلت اعتراف کرده‌است. همچنین اعضای یک شبکه سندنمره به سرقت ۴۴ خودرو اقرار کرده‌اند.

رئیس پلیس تهران درباره آخرین وضعیت پرونده زهرا، دختربچه دو‌ساله که از شامگاه ۲۵‌شهریور‌ماه در قلعه‌نو شهرری ناپدید شده هم توضیح داد: از زمانی که گزارش گم شدن طفل به پلیس‌آگاهی اعلام شده تحقیقات در این باره شروع شده است و بررسی‌ها و سرنخ‌هایی که ما از این پرونده به دست آوردیم حاکی از آن است که بحث ربایش دختربچه منتفی است و توقع داریم خانواده کودک با پلیس همکاری بیشتری داشته باشند.

برخورد شدید با رانندگان مست
رئیس پلیس تهران همچنین از برخورد بدون اغماض با رانندگان مست خبر داد. سردار رحیمی صبح دیروز با حضور در کمیسیون تحول پلیس راهور با تأکید بر اهمیت و ضرورت موضوع آموزش، خطاب به فرمانده‌هان پلیس راهور تهران اعلام کرد: نحوه صحیح برخورد با مردم، انجام صحیح مأموریت‌ها، آداب برخورد با ارباب رجوع و نیرو‌های تحت‌امر خود را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دهید. وی با اشاره به اینکه از کنار مشکلات مردم به سادگی رد نشوید و مشکلات مردم را مشکلات خود بدانید، عنوان داشت: مجدانه و مجاهدانه در مسیر خدمت صادقانه به مردم گام بردارید و آن چراکه در توان دارید را برای خدمت به مردم بگذارید. وی با تأکید بر لزوم برخورد با برخی جرائم حوزه راهنمایی و رانندگی که خطرات و آسیب‌های بسیاری را به همراه خواهد داشت، گفت: در برخورد با رانندگان مست بدون اغماض برخورد خواهد شد؛ چراکه اینگونه افراد با رانندگی خود در حالت مستی مشکلات بسیاری را می‌توانند ایجاد کنند و جان افراد بی‌گناه بسیاری را می‌توانند به‌خطر بیندازند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار