مجری باید شهامت گفتن حرف دل مردم را داشته باشد
کد خبر: 972645
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00451p
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۳
سیدحسین حسینی مجری برنامه‌های گفت‌وگومحور و چالشی رادیو و تلویزیون عنوان کرد
مجری برنامه «استوا» با تأکید بر اینکه یک مجری باید شهامت گفتن حرف مردم و پیگیری مطالبات قانونی آن‌ها را داشته باشد، معتقد است که مخاطب برنامه یک‌طرفه و اظهارات غیرکارشناسی را پس می‌زند.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: سیدحسین حسینی مجری برنامه‌های «سلام صبح بخیر» و «استوا» شبکه ۳ سیما، در رابطه با شهامت طرح مسئله داشتن یک مجری به مهر می‌گوید: ما به خیلی از مناصب دولتی انتقاد کردیم و نشانه‌اش هم ویدئو‌های متعددی است که از برنامه پخش می‌شود و از این حیث که نگران عاقبت کار باشیم ملاحظه‌ای نداریم، اما طبیعتاً رسانه ملاحظه‌های خاص خود را دارد، مثلاً جانب انصاف را نگه دارد یا خبر درست باشد، اما از این حیث که مجری شهامت این را داشته باشد که حرف دل مردم را بزند، این‌ها را بیان می‌کنم و من مشکلی ندارم. به جز حوزه امنیت ملی من خط قرمزی نمی‌بینم و اگر ببینم حرفی که می‌زنم به امنیت ملی کشور لطمه بزند درباره آن با احتیاط بیشتری اظهار نظر می‌کنم، کمااینکه از طیف‌های مختلف نمایندگان مجلس، دولت و قوه قضائیه انتقاد کرده‌ایم و ترسی هم نداشته‌ایم.

مجری برنامه «سلام صبح به خیر» در ادامه می‌افزاید: طبیعتاً به این معنا نیست که ابزار‌های نظارتی نباشد، اما می‌توان ماجرا را مدیریت کرد، مثلاً مجری‌ای نتوانسته در جایی کار کند و تحمل نشده است و در جایی دیگر قرار گرفته است که خوش درخشیده و پاسخ اطمینان را داده است و به نظرم کادر رسانه به بچه‌های انقلابی و دغدغه‌مند اطمینان کرده است و جوابش را هم دارد می‌گیرد.

حسینی خاطر نشان می‌کند: مخاطب اگر حس کند برنامه یک طرفه است با خود می‌گوید این روایتِ رسانه حکومت است، اما اگر دو کارشناس حوزه تاریخ یا حوزه‌های تخصصی که حاذق هستند بحث کنند و شاهد بیاورند در فلان سند چنین مدرکی وجود دارد، مخاطب می‌پذیرد؛ مخاطبی که حقیقت جو و بی‌طرف است.

مجری برنامه «استوا» با اشاره به اینکه امروزه مردم بیش از پیش به گفتگو یا همان مفاهمه نیازمند هستند، اظهار می‌دارد: سطح فرهنگ‌های متفاوت، زاویه نگاه متفاوت و... باعث می‌شود اقشار مختلف به یک گزاره چند جور نگاه کنند و اگر قرار باشد نگاه سخت داشته باشند دیگر گفتگو اتفاق نمی‌افتد، اما اگر گفتگو نهادینه شود، آرامش بیشتری به وجود می‌آید. مردم ما امروز به شدت نیاز دارند با بیان بهتری با هم صحبت کنند به این مفهوم که نخست از نگاه‌های متعدد درباره مفهوم ذهنی‌شان باخبر شوند، دوم اینکه صبر و تحملشان بالا رود و سوم اینکه دایره لغاتشان طوری تغییر کند که بتوانند از گفت‌وگویی همراه با احترام بیشتر بهره بگیرند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار