قدردانی مراجع از اقدامات امنیت آفرین ناجا
کد خبر: 972465
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044yv
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۰
فرمانده نیروی انتظامی با مراجع قم دیدار کرد
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در سفری یک روزه به قم با حضرات آیات، نوری همدانی، علوی گرگانی، سبحانی، مصباح یزدی، جوادی آملی و صافی گلپایگانی دیدار و گزارشی از اقدامات این نیرو در حوزه تأمین امنیت اجتماعی ارائه کرد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش خبرگزاری رسا در این دیدار‌ها که به مناسبت هفته نیروی انتظامی برگزار شد، آیت‌الله نوری همدانی با تأکید بر اجرای دستورات دینی در جامعه و فرهنگ‌سازی برای عمل به فرامین اسلامی خواستار مقابله قاطع با هنجارشکنان شد.

آیت‌الله حسین نوری همدانی با تجلیل از خدمات ناجا، ایجاد و برقراری امنیت را از وظایف مهم نیروی انتظامی دانست و گفت: امنیت نعمت بسیار بزرگی است و به فرموده اهل بیت (ع) امنیت و سلامت از نعمت‌های مجهول هستند که تا انسان آن‌ها را از دست ندهد متوجه اهمیت آن نمی‌شود. وی افزود: بحمدالله شما توانسته‌اید با توفیق خداوند و با قدرت امنیت را برقرار کنید، خوشبختانه به برکت اخلاص نیرو‌های مجاهد نظامی و انتظامی، ایران اسلامی از امنیت بسیار خوبی برخوردار است و شاهد امنیت مرز‌ها هستیم؛ باید تأمین امنیت و مبارزه با قاچاق و مواد مخدر همچنان در دستور کار ناجا باشد. این مرجع تقلید با تأکید بر برقراری امنیت در همه جوانب از جمله فکری، مالی و فرهنگی اظهار داشت: الحمدلله شما توفیق برقراری امنیت را در جنبه‌های گوناگون دارید، مسئولان باید نسبت به امنیت، اجرای عدالت و تأمین امکانات برای مردم اهتمام داشته باشند؛ نیروی انتظامی با اقتدار خود امنیت را در سطح عالی در کشور برقرار کرده است.

آیت‌الله نوری همدانی با تأکید بر مقابله جدی نیروی انتظامی با هنجار شکنی‌ها ابراز داشت: حجاب یکی از ارزش‌های مهم اسلامی است و باید با بی حجابی‌ها و هنجارشکنی‌ها برخورد شود. وی عنوان کرد: باید برای رعایت ارزش‌ها به ویژه حجاب فرهنگ سازی و دستورات اسلام اجرایی شود، بانوان دارای عفاف هستند، اما باید حجاب را هم رعایت کنند و به دستورات دینی اهتمام داشته باشند، مراکز و نهاد‌ها باید متحد باشند تا با امر به معروف این اصل اسلامی رعایت شود.

تقویت امنیت تثبیت حیات است
آیت‌الله جعفر سبحانی نیز در دیدار فرمانده ناجا به روایتی از امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) در نهج‌البلاغه اشاره کرد و اظهار داشت: جایی که امنیت نباشد، زندگی هم در آنجا نیست، هر نوع فعالیتی در کشور چه فردی و چه اجتماعی بستگی دارد به اینکه یک نوع امنیتی بر جامعه حاکم باشد تا فرد و اجتماع کارشان را پیش ببرند و اگر امنیت نباشد همه امور به خطر می‌افتد، در اینجاست که حقیقت کلام مولا در نهج البلاغه روشن می‌شود، تثبیت امنیت، تثبیت حیات و زندگی است. وی ادامه داد: عمل نیروی انتظامی امروز عبادت است و برای آن پاداش می‌دهند، ناجا در این ایام امنیت داخل کشور و هم امنیت مرز‌ها را برای زوار اربعین تأمین می‌کند، بنابراین کار شما مضاعف شده و ثواب آن هم مضاعف است، دشمن نمی‌خواهد مراسم اربعین به این شکل برگزار شود و اغتشاشات اخیر عراق هم حاکی از این امر است وگرنه مشکلات همیشه بوده ولی چرا در این ایام اغتشاشات را صورت دادند، اراده خداوند فوق اراده‌هاست و کار‌ها بر طبق مشیت او پیش خواهد رفت.

پلیس به سمت هوشمند شدن برود
آیت‌الله سید محمد علی علوی گرگانی هم با بیان اینکه مسئولیت پلیس بزرگ است، اظهار داشت: افراد با هر حرکت ناهنجاری که در کشور رخ دهد، به سراغ نیروی انتظامی رفته و کمک می‌خواهند. وی نیروی انتظامی را پیرو رهبر معظم انقلاب دانست و تصریح کرد: پلیس باید به سمت هوشمند بودن حرکت کند، چون چنین راهبردی به نفع جامعه است، انتظار داریم که گزارش‌های خوبی در این خصوص در آینده به دست ما برسد.

رهبری به جامعیت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دنیا نداریم
دیدار با آیت‌الله مصباح یزدی رئیس مؤسسه امام خمینی (ره) از دیگر برنامه‌های فرمانده نیروی انتظامی و هیئت همراه در سفر به قم بود.

آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی در این دیدار با اشاره به اهمیت حکومت اسلامی، اظهار کرد: خداوند را شکر می‌کنیم که پس از ۱۴ قرن از ظهور اسلام، حکومت مقتدر اسلامی شکل گرفت و این نمونه در دنیا ثابت کرد که یک حکومت اسلامی در عصر کنونی می‌تواند جامعه را مدیریت کند. وی ادامه داد: خداوند را شکر می‌کنیم که پس از ارتحال امام خمینی (ره)، جانشین شایسته‌ای برای ایشان نصیب ما کرد که مایه افتخار ایران زمین است، ما رهبری داریم که کشور‌های دیگر به تبعیت از ایشان افتخار می‌کنند.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) افزود: خداوند برای رهبر معظم انقلاب، یارانی مقدر فرمود که اهداف ایشان را محقق کنند و مایه سعادت مردم باشند. آیت‌الله مصباح یزدی، برآیند کلی نظام اسلامی را مثبت و رو به بالا دانست و تصریح کرد: امیدواریم که نظام ما روز به روز پیشرفت کند و بایستی شکرگزار این نعمت باشیم. وی ادامه داد: یکی از بزرگ‌ترین وظایف ما مبارزه با فسادهاست که انواع مختلف دارد، ریشه فساد‌ها به دو عامل اصلی برمی‌گردد؛ یک عامل نادانی و عامل دیگر این است افرادی می‌دانند، ولی ترس از دست دادن منافع دارند.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) افزود: برای مبارزه با مفاسد باید افراد تعلیم و مورد تربیت قرار بگیرند تا به وظایف خود عمل کنند، فعالیت‌های بسیار مثبتی براساس تدابیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در این راستا انجام شده؛ در جهان، رهبری نداریم که تدابیری این گونه جامع داشته باشند و هیچ رهبری قابل مقایسه با ایشان نیست. آیت‌الله مصباح یزدی، تقویت روحیه خداخواهی را ضروری دانست و تصریح کرد: روحیه خودخواهی موجب مفاسد می‌شود و باید مدیران روحیه تقوا را در نیرو‌های خود تقویت کنند تا با اخلاص کامل به وظایف خود عمل کنند.

به سمت پلیس تراز اسلامی حرکت می‌کنیم
‌در ابتدای این دیدار‌ها فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به عملکرد این نیرو اظهار داشت: نیروی انتظامی به سمت مجاهدت بیشتر گام برداشته است و در برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی و حفاظت از ارزش‌های انقلاب خط شکن است. وی ادامه داد: نیروی انتظامی بیشترین خدمت را به مردم ارائه می‌دهد و این مسئله به خصوص در ایام اربعین مشهود است، اینکه خدمتگزار زائران امام حسین (ع) باشیم را نعمت می‌دانیم. سردار اشتری با بیان اینکه پلیس در سراسر کشور برای حفظ مال و جان مردم خدمت می‌کند، افزود: پلیس هوشمند امین مردم است و ما به دنبال حرکت به سمت پلیس در تراز اسلامی بوده و در این جهت حرکت می‌کنیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار