ایران، سانسور کشمیر در رسانه‌ها را شکست
کد خبر: 972419
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044yB
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۱
گفت‌وگوی «جوان» با خبرنگار پرس‌تی‌وی در کشمیر:
شاهانا بات این شبکه را همتراز با رسانه‌های بین‌المللی توصیف و عنوان کرد: برای من کار در شبکه بین‌المللی پرس تی وی که بدون تعصب و جهت‌گیری به رویداد‌ها به ویژه رویداد‌های مربوط به جنگ‌ها و درگیری‌ها در کشور‌های مختلف می‌پردازد، افتخار بزرگی است.
محمد صادقی
سرويس فرهنگ و هنر جوان آنلاين: کشمیر منطقه‌ای استراتژیک میان هندوستان و پاکستان است که از زمان استقلال دو کشور، محل درگیری‌های خونینی بوده است. مسلمانان کشمیری سال‌هاست برای حقوق انسانی خود در حال مبارزه هستند، ولی این مبارزه به دلیل نفوذ دولت هند کمتر در رسانه‌های جهانی بازتاب داشته است. شاهانا بات، خبرنگار پرس‌تی‌وی در کشمیر از ابتدای تحولات اخیر در ماجرای کشمیر نقش فعالی در اطلاع‌رسانی درباره موضوعات و رخداد‌های این منطقه ایفا کرده و گزارش‌هایش مورد توجه مردم کشمیر قرار گرفته است. وی در گفتگو با «جوان» درباره نقش رسانه‌های ایرانی در انتشار اخبار کشمیر و اعتماد مردم منطقه به این رسانه‌ها می‌گوید.

شاهانا بات این شبکه را همتراز با رسانه‌های بین‌المللی توصیف و عنوان کرد: برای من کار در شبکه بین‌المللی پرس تی وی که بدون تعصب و جهت‌گیری به رویداد‌ها به ویژه رویداد‌های مربوط به جنگ‌ها و درگیری‌ها در کشور‌های مختلف می‌پردازد، افتخار بزرگی است. من همواره به دنبال کار در شبکه‌ای بودم که بتواند تحولات گزارش‌نشده کشور‌های مسلمان در سایر رسانه‌ها را بازتاب دهد که خوشبختانه پرس تی وی در این زمینه بسیار موفق عمل کرده و به نظر من، این ویژگی بارز شبکه پرس تی وی است.

بات پرس تی وی را پاسخ تمام سؤالاتی دانست که رسانه‌های غربی از پرداختن به آن عاجزند و افزود: شبکه‌ها و به طور کل، رسانه‌های وابسته به غرب، با ایجاد یک هژمونی رسانه‌ای در جهان در تلاشند بر جهان مسلط شوند. آن‌ها متعصبانه، تحولات جهانی را منعکس و تلاش می‌کنند تا همواره نفع خود را در اولویت قرار دهند. شاهانا بات ادامه داد: پرس تی وی، اما توانست این خلأ را پر کند و در فضایی که جای خالی یک رسانه قدرتمند برای انعکاس رویداد‌های جامعه مسلمانان احساس می‌شد، به میدان آمد و توانست روایتی متفاوت را به جهانیان ارائه دهد. پرس تی وی توانست اعضای رسانه‌ای خود را از فعالان این عرصه در سراسر جهان تشکیل دهد و این موضوع سبب می‌شود تا شاهد تولید محتوایی غنی و با قدرت تأثیرگذاری بیشتر بر مخاطبان باشیم. خبرنگار پرس تی وی در کشمیر در خصوص میزان اثرگذاری پوشش رسانه‌ای پرس تی وی از تحولات این منطقه عنوان کرد: متأسفانه شاهدیم که رویداد‌ها و درگیری‌های منطقه کشمیر، به ندرت توسط رسانه‌های بین‌المللی غربی پوشش داده می‌شود که به نظرم، این مسئله بی‌ارتباط با روابط سیاسی و اقتصادی کشور‌های غربی با هند نیست. اما در این میان، شبکه پرس تی وی توانست با انعکاس واقعیت‌های کشمیر، به رسانه‌ای قابل‌احترام برای طرفداران حقیقت و همینطور مردم کشمیر تبدیل شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار