اجرای امتداد کریدور هندسی برگرفته از هندسه ایرانی اسلامی
کد خبر: 972364
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044xI
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱
رئیس سازمان سیما،منظروفضای سبز شهری شهرداری کرج خبرداد
رئیس سازمان سیما،منظروفضای سبز شهری شهرداری کرج از اجرای امتداد کریدور هندسی نوری در بلوار ماهان خبر داد و گفت: در طراحی سازه مذکور به کار گیری نظامی برگرفته از هندسه ایرانی – اسلامی به شکل زیبا و نظام مند است که رنگ های متنوع و گرم آن در مجاور درختان و فضای سبز این محدوده نقش به سزایی در شرایط روانی شهروندان و ایجاد نشاط و سرزندگی فضا ایفا می کند.

پیمان بضاعتی پور افزود : ایجاد فضاهای شاد در شهر فرح بخشی و در نهایت رضایت شهروندان را به همراه می آورد که معاونت زیبا سازی این سازمان در این زمینه طرح های نوینی را در قالب هنرهای شهری- نورپردازی های شبانه و محیطی – نقاشی دیواری و نصب المان های شهری به مرحله اجرا در آورده است.

وی هویت بخشی به فضاهای مختلف شهری را از اصول اساسی این سازمان در اجرای پروژه ها برشمرد و بیان داشت :رعایت اصول و ضوابط شهرسازی در همه جنبه ها و عرصه ها اعم از چیدمان – فضاهای شهری ، معابر، گذرگاه ها، میادین و فضای سبز امری ضروری است که در گرو آن می توان سیما و منظر شهری را ارتقاء بخشید.

این مسئول با اشاره به اینکه زیبا سازی منظر و عرصه های عمومی شهر به جهت ارتفاء کیفیت حضور شهروندان از جایگاه بالایی برخوردار است افزود: شکل و منظر شهر در معرض دید مستمر مردم قرار دارد و بیش از هر چیز دیگر از طریق مشاهده بر روحیه شهروندان تاثیر می گذارد .

بضاعتی پور در تشریح جزئیات امتداد اجرای طرح کریدور هندسی بلوار ماهان افزود: از آنجا که محورهای پیاده راه در کرج دارای فضاهای خاص و ساده می باشد،اجرای این کریدور با نور پردازی خاص آن در شب نقش مثبتی در ایجاد روشنایی و منظر شبانه ایفا می کند و موجب کارایی بیشتر این اماکن در تمام اوقات شبانه روز می‌شود.

وی تصریح کرد: از ویژگی های قابل توجه در طراحی سازه مذکور به کار گیری نظامی برگرفته از هندسه ایرانی – اسلامی به شکل زیبا و نظام مند است که رنگ های متنوع و گرم آن در مجاور درختان و فضای سبز این محدوده نقش به سزایی در بهبود شرایط روانی شهروندان و ایجاد نشاط و سرزندگی فضا ایفا می کند.

رئیس سازمان سیما،منظروفضای سبز شهری در پایان، شهر را مهمترین دستاورد زندگی انسان و رهاورد زندگی اجتماعی دانست و گفت: نیاز است این ساختار مهم تحت تاثیر رویکردهای علمی و هنری حفظ شود ومی توان با طراحی مناسب و حذف آلودگی های محیطی و بصری فضاهای عمومی را جهت حضور عابران و شهروندان فراهم ساخت و این موضوع زیست شبانه را در شهر جان دوباره ای می بخشد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار