دولت سیب را تضمینی خرید کند
کد خبر: 972159
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044tz
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸
دادستان عمومی و انقلاب مراغه به مشکلات به وجود آمده در محصول برداشتی سیب اشاره کرد و گفت: دولت همانند گندم، سیب را نیز به صورت تضمینی از باغ‌داران خریداری کند.

نادر نجد  در نشست بررسی مشکلات سیب مراغه اظهار داشت: مراغه یکی از مهمترین قطب‌های تولید سیب کشور است که متاسفانه امسال با مشکلات زیادی روبه رو شده و باید راهکار منطقه‌ای برای برون رفت از آن ارایه شود.

وی افزود: دست واسطه ها و دلال ها در حوزه سیب باید کوتاه شود و دسترنج باغ‌داران به صورت مستقیم و بدون واسطه در بازار عرضه و صادر شود.
نجد اضافه کرد: باید وزارت های جهاد کشاورزی و صنعت در این موضوع ورود کرده و جوابگو باشند و راهکارهای عملی همانند خرید تضمینی، صادرات و کارخانه‌ها و صنایع تبدیلی را اجرایی کنند.
وی ادامه داد: همچنین جهاد کشاورزی شهرستان مراغه باید از گسترش بی رویه باغ های سیب در روستاها و زمین های دیم جلوگیری کند.
معاون عمرانی فرماندار مراغه نیز در این جلسه گفت: بازار محصول سیب به عنوان مهم‌ترین تولید باغی این شهرستان وضعیت مناسبی نداشته و قیمت سبد سیب و دیگر لوازم بسته بندی سیب بالا است و باغ‌داران توانایی برداشت محصول سیب را امسال ندارند.
نقی مسکینی با اشاره به اینکه بهترین سیب کشور در مراغه تولید می شود، افزود: عمده محصول تولیدی و اقتصاد شهرستان سیب بوده و باید مسئولان رده‌های استانی و کشوری به این موضوع ورود کنند.
مدیر صنایع کشاورزی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: باغ‌داران عجله ای برای فروش محصول سیب خود نداشته باشند، زیرا بازار سیب به زودی با هماهنگی ها و جلسات برگزار شده با مسئولان ارشد کشوری از وضعیت مناسبی برخوردار و مشکلات موجود رفع خواهد شد.
ایاز برنو افزود: با هماهنگی های انجام شده امیدواریم مشکل صادرات سیب حل شود و کارخانه ها و صنایع تبدیلی با خرید سیب باغ‌داران نسبت به رفع مشکلات بازار در این حوزه کمک کنند.

برچسب ها: دلال ، سیب ، صادرات
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار