دشمن زیاده‌خواهی می‌کند، دلخوش‌ها می‌گویند چرا عده‌ای دلواپس هستند
کد خبر: 972112
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044tE
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۳:۵۵
عضو شورای راهبردی سیاست خارجی:
دشمنان انقلاب اسلامی می‌خواهند الگو‌های ما حذف شود و نیز تلاش می‌کنند که برخی عبرت‌ها از حافظه ملت پاک شود تا بتوانند تجربه‌های تلخ را مجدداً تحمیل کنند.
 سرویس سیاسی جوان آنلاین: دکتر سعید جلیلی، عضو شورای راهبردی سیاست خارجی طی سخنانی در نشست بصیرتی ناظران شورای نگهبان در خوزستان گفت: مهم است بدانیم چه الگویی را دنبال می‌کنیم و از چه عبرت‌هایی درس بگیریم؛ به همین خاطر دشمنان انقلاب اسلامی می‌خواهند الگو‌های ما حذف شود و نیز تلاش می‌کنند که برخی عبرت‌ها از حافظه ملت پاک شود تا بتوانند تجربه‌های تلخ را مجدداً تحمیل کنند.

وی با اشاره به دشمنی امریکا در حق ملت ایران خاطرنشان کرد: بعضی اوقات عبرت‌هایی رخ می‌دهد که نباید آن‌ها را فراموش کرد. زمانی این تحلیل مطرح شد که اگر ما در نوع مناسبات با برخی قدرت‌ها تجدید نظر کنیم، خیلی از مسائل حل خواهد شد. نتیجه این تجربه چه بود؟ بر این مبنا توافقی انجام شد که ایران به اعتراف طرف مقابل همه تعهداتش را انجام داد، اما همان اوبامایی که این توافق را انجام داد، پس از برجام قانون آیسا را که تحریم‌های ایران بود، برای ۱۰ سال دیگر تمدید کرد. قانون ویزا را نیز خود او بعد از برجام امضا کرد. قانون کاتسا که تحریم‌ها را تجمیع و توسعه می‌داد، پس از برجام در سنا از ۱۰۰ نماینده، ۹۸ نفر به آن رأی مثبت دادند. وی افزود: برجام عبرتی سخت بود، اما درسی شد که نباید به امریکا و اروپا اعتماد کرد.

نماینده رهبرانقلاب در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به ادامه روند دشمنی غرب با ایران تصریح کرد: از روزی که امریکا از برجام خارج شد، اروپایی‌ها تا همین امروز حاضر نشده‌اند این رفتار را محکوم بکنند. حاضر نشده‌اند بگویند که این رفتار نقض برجام است. بلکه می‌گویند ایران باید به انجام تعهدات خود ادامه بدهد. سه کشور اروپایی حالا یک گام جلوتر آمده‌اند. در نیویورک بیانیه می‌دهند و می‌گویند ایران باید درباره توان موشکی و منطقه‌ای و هسته‌ای گفتگو برای توافق جدید را بپذیرد. جلیلی اظهار داشت: این رفتار باید برای مردم تبیین بشود، اما شما برخی القائات را ببینید. طرف مقابل به رغم همه این بدعهدی‌ها طلبکار می‌شود که چرا نباید دوباره گفتگو برای توافق جدید بشود، بعد عده‌ای دلخوش هنوز می‌گویند چرا برخی دلواپس هستند. اگر وظیفه داریم الگو‌هایی را به جامعه معرفی کنیم. در کنار آن وظیفه داریم عبرت‌هایی را متذکر همدیگر بشویم.

عضو تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از زیاده‌خواهی سه کشور اروپایی، گفت: برجام یک عبرت بزرگ بود. دوباره چه چیزی باید تکرار بشود؟ توافقی نوشته شد. آن‌ها آنچه را که بیشتر بود گرفتند، حداقل هم ندادند. حالا باز دوباره تعهدات بیشتری می‌خواهند؟ بر چه مبنایی و با چه تضمینی؟ همان هیچ. وی اضافه کرد: اینکه مقام معظم رهبری بیان می‌فرمایند که برجام خسارت محض بود، بر چه مبنایی بیان می‌شود؟ چه وقت یک توافق خسارت محض می‌شود؟ وقتی که شما به تعهدات خود عمل کنید و او عمل نکند. این مطالب باید دقیق فهمیده شود.

جلیلی در ادامه خاطرنشان کرد: ما در کنار آن عبرت‌ها الگوی مقاومت داریم. این الگو را داریم که چگونه می‌شود مقاومت و پیشرفت کرد. این الگو را داریم که همان کسی که سیم خاردار را تحریم می‌کرد، امروز عاجزانه دنبال گفتگو درباره برد موشک‌های بالستیک شما است. این الگو‌ها در کنار آن عبرت‌ها امیدآفرین است. او می‌فهمد که اگر الگوی مقاومت و دفاع مقدس در اقتصاد هم تکرار بشود، آنگاه همین ملت تحریم‌های او را هم نقش بر آب خواهد کرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار