حقایق دفاع مقدس نباید کهنه، فراموش و یا انکار شود
کد خبر: 971977
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044r3
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۱
رهبر معظم انقلاب در دیدار دست‌اندرکاران ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی:
بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی که در تاریخ ۸ مهر ۹۸ برگزار شده بود، صبح پنج‌شنبه در محل این همایش در اراک منتشر شد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار، با تأکید بر لزوم جمع‌آوری خاطرات گرانبهای پدران، مادران و همسران شهدا افزودند: شهادت، موهبت و امتیازی است که خداوند متعال نصیب این برجستگان کرده است و شرح حال و زندگانی شهیدان، جانبازان و رزمندگانی که در این مسیر درخشان قرار دارند، سراسر درس، و نشان‌دهنده مراتب بالای معنوی آنان است. رهبر انقلاب اسلامی برجسته‌تر و درخشنده‌تر شدن یاد شهیدان را روحیه‌بخش، امیدبخش و جهت‌بخش خواندند و خاطرنشان کردند: از جمله مواردی که باید در ثبت خاطرات خانواده‌های شهدا موضوع سؤال و بررسی قرار بگیرد، انگیزه‌های آنان از موافقت با حضور فرزندان و همسران‌شان در میدان جهاد در راه خدا است. ایشان انگیزه شهیدان از جهاد را کسب رضای الهی و ذکر و نام حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام برشمردند و گفتند: نباید اجازه داد این حقایقِ برجسته، کهنه و فراموش شود، و یا مجالی برای انکار آن‌ها به‌وجود آید، همچنان‌که امروز برخی افراد، پاره‌ای از بینات انقلاب را صراحتاً انکار می‌کنند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: برگزاری اینگونه اجتماعات و گردهمایی‌ها نباید پایان کار تلقی شود، بلکه باید به مثابه آغاز راه در آشنا کردن جوانان و نوجوانان با معارف انقلاب و دفاع مقدس باشد.

امام زنده است که با زمان پیش می‌رود
سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم در کنگره بزرگداشت ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی در اراک افزود: در تاریخ کشور ما هم وقایع بزرگی اتفاق افتاده که در دامنه واقعه عاشورا قرار گرفته‌اند، وجود حضرت امام خمینی (ره) آن هم از این نمونه و الگوی ممتاز یک شخصیت الهی است، به همین دلیل اینجا را زادگاه خورشید نام نهادند، مرکز آفتاب، سرزمین آفتاب، اما من معتقدم شخصیت امام (ره) فراتر از خورشید، اما همانند خورشید در آسمان جهان طلوع کرد، تیرگی، کفر، الحاد و شرک از جامعه رفت، نور اخلاص با امام در این سرزمین جلوه‌گر شد و همانند دریا بود.

به گزارش سپاه نیوز، فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: باید چند واقعه را در کنار هم گذاشت تا اندکی از شخصیت امام را بازگو کنند، همانند دریا وسیع، دلی دریایی و صاف که هرچه دشمنان در این دریا سنگ می‌انداختند هیچ موجی ایجاد نمی‌شد، وقتی هواپیما‌های رژیم بعث فرودگاه تهران را بمباران کردند آرام گفت مثل اینکه دزدی سنگ انداخته و فرار کرده است، امام گرمابخش به همه بود و عین خورشید نور و گرما می‌بخشید، اما همانند دریا هم بود و مانند کوه مقاوم، محکم ایستاد ثابت قدم و استوارو به یقین امام تصویری از آیه‌های کلام خداوند بود.

سلامی افزود: امام زنده است که با زمان پیش می‌رود امام نامش معادل انقلاب است، همانطور که مقام معظم رهبری فرمود این انقلاب بی نام امام (ره) شناخته نمی‌شود بنابر این گفتن از شخصیت امام (ره) فراتر از این بیانات است و از برگزارکنندگان که این کنگره را به نام امام (ره) مزین کردند تشکر می‌کنم، امام (ره) نقشی پیامبرگونه و برای عزت دوباره به اسلام حرکت خود را پایه گذاشت و بار دیگر اسلام ناب محمدی با کلام امام و احیای اسلام به دست امام خمینی (ره) صورت گرفت و مسلمانان از میدان‌داری طاغوت‌ها نجات یافتند. وی تصریح کرد: امام مجد و عظمت اسلام را برگرداند و صورت فلکی اسلام را به سمت مرکز قدرت عالم تغییر داد، امام هیبت پوشالی و به ظاهر مهیب قدرت‌ها را آنگاه که فرمود «امریکا نمی‌تواند هیچ غلط بکند» شکست.

سلامی ادامه داد: امام توانست با تکثیر روح خود در پیکر جامعه سدی مستحکم و شکست‌ناپذیر بسازد پس این یک شخصیت جهانی است و معتقدم متعلق به هستی است نه سیاره زمین البته برای مردمی که در اینجا هستند یک افتخار جهانی است، امام (ره) متعلق به بشریت است همان طور که ائمه برای هستی و آفرینش فلسفه خلقت را معنا می‌کردند امام هم همان گونه بود. وی افزود: این بیرق امامت و ولایت که به دست امام برافراشته شد پس از دفاع مقدس پس از آنکه خورشید وجود امام رخ در خاک کشید به دست یکی از شخصیت‌هایی که ایشان هم از فرزندان رسول خدا (ص) و فرزندان فاطمه زهرا (س) است، جانباز سرافراز، دشمن‌شناس، شجاع اهل تدبیر، مدبر به نام آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای قرار گرفت.

دشمن جرئت شلیک یک گلوله مشقی به سمت ما ندارد
سلامی ادامه داد: دفاع مقدس یعنی جنگ، دفاعی که با شهادت این شهیدان عزیز که ۶۲۰۰ ستاره از ستارگان کهکشان راه نوری بودند شکل گرفت با ابتکار عمل امام پیروزمندانه خاتمه یافت، شهیدان برای ما همه چیز به ارمغان آوردند، اقتدار، امنیت ما، آبروی ما، شرف ما همه و همه در گرو شهادت آن‌ها و صبر خانواده‌های آن‌ها است، ما خاک پای شما خانواده‌های شهدا را می‌بوسیم. درود بر صبرتان، درود بر خانه‌های شما که دروازه‌های بهشت است و درود بر شما که به ما همه چیز بخشیدید.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: آن پیکر‌ها که امروز در خاک آرمیده‌اند ستون‌های محکم شرف و عزت ما هستند، این استخوان‌ها ستون هستند، قاعده استقامت ما هستند ایستاده‌اند و در غائله تاریخ شاهد هستند، پاس بداریم حرمت آن‌ها را بدانیم آزادگی ما از کجاست بدانیم چرا دشمن نمی‌تواند یک گلوله کوچک و حتی مشقی را به سمت ما بفرستد.

سلامی افزود:، اما باور کنید، دفاع مقدس ما هشت سال نبود، ۴۰ سال است در دفاع مقدس هستیم وقتی رهبرمعظم انقلاب اسلامی بیرق را از امام (ره) بردوش گرفت توطئه‌ها پیچیده‌تر شد و دشمنان به تمام شئون زندگی ما، فرهنگ، جوانان، امنیت، اجتماع، علم، صنعت و اقتصاد ما حمله کردند و دانشمندان‌مان را شهید و ترور کردند.

متجاوز را از زندگی ساقط می‌کنیم
فرمانده کل سپاه اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی با حکمت، منطق و روح نبوی و شجاعت علوی و فداکاری حسینی و حلم حسنی جهان را اداره کرد، این مملکت را نه تنها پیش برد می‌بینیم که قله‌های علم و فناوری را فتح می‌کنیم و کشورمان را می‌سازیم و اگر دشمنان تجاوز کنند ساقط می‌کنیم در دریا دنبال می‌کنیم و بعد هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و حرف امام (ره) و رهبرمان ثابت می‌شود و این نصرت الهی است که از ریشه الهی امام امت‌مان می‌جوشد و به ما تدبیر می‌دهد و ما را هدایت می‌کند و مارا به میدان امداد مردم می‌کشد.

سلامی ادامه داد: دریا، زمین و فضای کشور ما امروز تنها فضا زمین و هوای پاکی است که هیچ یک از امریکا، صهیونیست و ... نمی‌توانند در فضا، زمین و دریای این سرزمین نفس بکشند، این امنیت محصول رشادت فرزندان شماست، فرمانده یکی از نیرو‌های سپاه پاسداران را از همین خطه داریم، سردار پاکپور با رزمندگانش که ما می‌دانیم چقدر تلاش می‌کنند. وی افزود: در آسمان و در دریا هم همین گونه است، مقام معظم رهبری دیروز فرمود فشار حداکثری دشمن حتما شکست خواهد خورد، دشمن ضعیف شده، ما خواهش‌ها، نامه‌های آن‌ها را می‌بینیم، رهبر ما این سرزمین را به کجا کشانده که آن‌ها که می‌خواستند ما را منزوی کنند امروز چه خواهش‌ها می‌کنند و آن‌ها که دنبال براندازی نظام بودند اکنون به یک عکس اکتفا می‌کنند، ایران امروز ایران رهبر است، ایران ولایت است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار