پیشنهاد تازه برای حضور فیلم‌های کوتاه در جشنواره فجر
کد خبر: 971960
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044qm
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۰
مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران از پیشنهاد خود به دبیر جشنواره فیلم فجر مبنی بر اینکه از دوره سی‌وهشتم فیلم‌های کوتاه، اولین اکرانشان را در این رویداد تجربه کنند، خبر داد.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: سیدصادق موسوی مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران در گفتگو با مهر درباره اینکه هر سال چند چهره فیلم کوتاه به صورت تکراری در جشنواره‌های مختلف حضور دارند و جایزه می‌گیرند و این چهره‌ها در جشنواره فیلم فجر هم هستند، گفت: بخش فیلم کوتاه چند سالی است که به جشنواره فیلم فجر بازگشته است.

مکانیسم پذیرش فیلم‌های کوتاه جشنواره فیلم فجر هم به این شکل بوده که برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه تهران و جشن مستقل خانه سینما به این جشنواره راه پیدا می‌کردند که این امر باعث تکرار برخی از فیلم‌ها و چهره‌ها می‌شد، از همین رو ما به تازگی با آقای ابراهیم داروغه‌زاده دبیر جشنواره فیلم فجر جلسه‌ای داشتیم و به آن‌ها پیشنهاد کردیم که این قانون عوض شود و حتی نامه آن را هم زده‌ایم.

وی افزود: پیشنهاد ما این است که فیلم‌های کوتاه باید اولین اکرانشان را در فجر تجربه کنند و پیش از آن در جشنواره دیگری حضور نداشته باشند، بنابراین هر فیلمی که در جشنواره فیلم کوتاه تهران و جشن مستقل تهران حضور پیدا کند دیگر نمی‌تواند به فجر راه پیدا کند. این موضوع چند خاصیت دارد و سه فرصت دیده شدن برای فیلم‌های کوتاه ایجاد می‌کند چراکه آدم‌های بیشتر و چهره‌های جدیدتری معرفی می‌شوند و آن حالت تکراری رفع می‌شود.

موسوی عنوان کرد: ما پیش‌تر می‌دیدیم که بچه‌های خبرنگار در جشنواره فیلم فجر به تماشای فیلم‌های کوتاه نمی‌نشستند چراکه فیلم‌ها را در جشنواره فیلم کوتاه دیده بودند ضمن اینکه مراسم فرش قرمز و... هم برای فیلم‌های کوتاه برگزار نمی‌شد که امیدوارم با این پیشنهاد این موضوعات رفع شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار