«طرح کاهش» برای افزایش ترافیک و آلودگی!
کد خبر: 971279
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044fn
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۰
قصه «طرح کاهش» و تبعات آن همچنان ادامه دارد. سردار سیدکمال هادیان‌فر، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از رد طرح ترافیک جدید تهران خبر داد و تأکید کرد: این طرح باعث کاهش آلودگی هوا و ترافیک نشده و همچنین مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: پلیس طی نامه‌ای به شهرداری به اعلام مصادیق و مشکلات پرداخته و صراحتاً اعلام کرده است که این طرح مشکل ترافیک تهران را برطرف نکرده، ضمن آنکه باعث ایجاد گره ترافیکی هم شده است. روزگذشته در جلسه شورای شهر تهران حجت نظری به دلیل تبعات اجرای طرح کاهش آلودگی هوا در پایتخت به شهردار تذکر داد و گفت: طرح جدید ترافیک باعث کاهش آلودگی هوا نشد و طرح پرحاشیه جدید ترافیک بار‌ها از سوی مسئولان مختلف و رسانه‌ها مورد انتقادات بسیاری قرار گرفت، ولی معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران با بیان آمار یک جانبه خود بر کاهش ترافیک و آلودگی هوا تأکید کرده و می‌کند.

نبود نظارت‌های کارشناسی و ارائه آمار مبتنی بر منابع علمی طرح پرحاشیه ترافیک را به طرحی تبدیل کرده که حالا پس از چندین ماه از اجرای آن پلیس به صراحت نقش کاهشی اجرای این طرح را رد کرده است. حجت نظری، عضو شورای شهر هم بیان کرد که این طرح سه ماه و هفت روز از اجرایش می‌گذرد، ولی به هدف اصلی که کاهش ترافیک و کاهش آلودگی هوا بوده، نرسیده است. به گفته این عضو شورای شهر در سال گذشته که طرح زوج و فرد اجرا می‌شد، طی ۹۳ روز ابتدای سال، هوا ۸۰ روز سالم و ۱۳ روز ناسالم بود، ولی امسال در همین مدت تنها ۷۵ روز سالم بود. در این خصوص پورسیدآقایی، معاون شهردار تهران وعده داده بود با اجرای طرح کاهش آلودگی هوا وضعیت هوای تهران بهبود یابد، ولی در تابستان این مسئله محقق نشد و بر میزان نگرانی‌ها افزوده است. حالا این انتظار هم می‌رود که آلودگی و آلایندگی در نیمه دوم سال با توجه به شرایط اقلیمی بیشتر هم بشود؛ چراکه وضعیت هوای تهران در شش روز اول پاییز سال گذشته به صورتی بود که سالم بود، ولی امسال دو روز هوای ناسالم داشتیم.

حالا باید دید فرمانداری و استانداری که بار‌ها اعلام کرده‌اند، اگر این طرح نتایج مثبتی در بر نداشت در اجرای آن تجدیدنظر خواهند کرد و نسبت به ادامه طرح جدید ترافیک و آلودگی‌هایی که بیش از پیش دودش در حلق و چشم شهروندان می‌رود چه تصمیمی خواهند گرفت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار