قاتل مهندس نخبه درخواست گذشت کرد
کد خبر: 971261
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044fV
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۰
مرد محکوم به مرگ که از دو سال قبل به اتهام قتل مهندس نخبه در بازداشت به سر می‌برد در جلسه محاکمه درخواست گذشت کرد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، هجدهم تیر‌سال‌۹۶، مأموران پلیس ورامین از مرگ مشکوک پسر جوانی در یکی از بیمارستان‌های شهر باخبر و راهی محل شدند. جسد متعلق به رامین ۲۵‌ساله بود که بر اثر اصابت چاقو کشته شده بود.

با انتقال جسد به پزشکی قانونی، مرد ۵۰‌ساله به نام ایرج که در محل حضور داشت، با اظهارات شاهدان حادثه به اتهام قتل بازداشت شد. او در پلیس‌آگاهی با اقرار به جرمش در شرح ماجرا گفت: «روز حادثه وقتی از محل کار به خانه برگشتم، پسر جوانی را دیدم که وارد خانه‌ام شد. همسرم خیاط بود. وقتی آن پسر را دیدم فکر کردم پسر یکی از مشتری‌های همسرم است که برای تحویل لباس آمده‌است. کمی در خیابان معطل شدم و چند سیگار کشیدم، اما او همچنان در خانه بود و بیرون نمی‌آمد. شک کردم و زنگ در خانه را زدم. دخترم در را باز کرد و همان موقع رامین از در خانه فرار کرد. دنبالش دویدم و داد می‌زدم تا او را بگیرم، اما موفق نشدم.» متهم ادامه داد: «وقتی به خانه برگشتم با عصبانیت از همسرم خواستم در این مورد توضیح بدهد که او گفت رامین، پسر یکی از دوستانش است و برای تعمیر کامپیوتر به خانه‌مان آمده بود. باور حرف‌های همسرم سخت بود این شد که او با شماره همراه آن پسر تماس گرفت و قرار شد همدیگر را ببینیم.»

متهم در خصوص قتل گفت: «دقایقی بعد رامین به خانه ما آمد و حرف ها‌ی همسرم را تأیید کرد، اما دلم راضی نشد. به او گفتم می‌خواهم با پلیس تماس بگیرم و تو را تحویل مأموران بدهم. مقتول با شنیدن این حرف دستپاچه شد و می‌خواست فرار کند که چاقویی که کنار حیاط بود، برداشتم و به سوی او پرتاب کردم. او در حال فرار بود که چاقو از پشت به سینه‌اش برخورد کرد و روی زمین افتاد. همان لحظه مادر و خواهرش آمدند و متوجه ماجرا شدند و به طرف من حمله کردند. خواهرش با دست روی ماشین می‌کوبید و مادرش فریاد می‌زد. آنجا بود که خودم مقتول را به بیمارستان رساندم، اما بی‌فایده بود.»

پرونده با اظهارات متهم کامل و به شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و در اولین جلسه رسیدگی به پرونده، پدر مقتول در جایگاه ایستاد و گفت: «پسرم مهندس آی‌تی و از نخبه‌های دانشگاهی بود که این مرد او را بی‌رحمانه کشت. برای او تقاضای قصاص دارم.» در ادامه مادر مقتول نیز درخواست قصاص کرد.

سپس متهم بار دیگر ماجرا را شرح داد و از خودش دفاع کرد. در پایان هیئت قضایی مرد میانسال را به قصاص محکوم کرد و این حکم به دیوان عالی کشور فرستاده‌شد، اما به دلیل اینکه علت تامه مرگ از سوی پزشکی قانونی اعلام نشده‌بود، این رأی نقض و به همان شعبه ارجاع داده شد.

با اعلام گزارش پزشکی قانونی مبنی بر اینکه چاقو از پشت قفسه سینه به ریه و بعد از پارگی ریه به قلب برخورد کرده است، پرونده صبح دیروز برای دومین بار روی میز هیئت قضایی همان شعبه به ریاست قاضی رحمانی قرار گرفت. ابتدای جلسه اولیای دم بار دیگر درخواست قصاص کردند. سپس متهم در جایگاه ایستاد و در آخرین دفاعش گفت: «اگر با مقتول قرار گذاشتم قصد داشتم با او صحبت کنم و نمی‌خواستم او را به قتل برسانم. پشیمانم و غیرت بی‌جا باعث شد اینطور گرفتار شوم.»

در پایان هیئت قضایی وارد شور شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار