افزایش پنج درصدی بارش باران در استان اردبیل
کد خبر: 970992
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044bA
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل:
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: از ابتدای سال آبی امسال تاکنون ۳۲۳ میلیمتر بارندگی در استان روی داده که نسبت به متوسط بلندمدت بیش از پنج‌ درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، اصغر سلیمان‌زاده در نشست با خبرنگاران اظهار کرد: در سال آبی جاری شهرستان پارس‌آباد با ۲۵۰ میلیمتر بارندگی و شهرستان سرعین با ۴۲۶ میلیمتر بارندگی به ترتیب کمترین و بیشترین میزان بارندگی را در استان داشته‌اند.

وی  با اشاره به حجم ۳۰۳ میلیون مترمکعبی سدهای استان بیان کرد: هم‌اکنون ۸۴ میلیون مترمکعب آب در پشت سدهای استان جمع شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل پنج درصد افزایش را نشان می‌دهد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل با اشاره به ورود بیش از ۶۸ میلیون مترمکعب آب به سد یامچی اضافه کرد: حجم آب موجود سد یامچی بعنوان مهم‌ترین منبع تامین آب شهر اردبیل در حال حاضر ۱۶ میلیون مترمکعب است که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۲ میلیون مترمکعب افزایش دارد.

سلیمان‌زاده گفت: آب موجود در سد ارس در سال گذشته ۲۷۶ میلیون مترمکعب بود که امسال این رقم به ۳۲۹ میلیون مترمکعب رسیده است.

وی همچنین با اشاره به دبی آب ورودی به سدهای ارس و خداآفرین بیان کرد: از ابتدای سال آبی امسال بیش از چهار میلیارد مترمکعب دبی آب ورودی سد ارس بوده و نزدیک به چهار میلیارد و ۹۰۰ میلیون مترمکعب دبی آب ورودی سد خداآفرین است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: هم‌اکنون ۲۶۹ چاه دارای اضافه برداشت در استان وجود دارد که ۲۰۰ حلقه چاه در بخش کشاورزی و ۶۹ حلقه چاه در بخش آبزیان‌پروری نسبت به این امر اقدام می کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار