به زودی شاهد تحول دانشی در حوزه مدیریت پسماند خواهیم بود
کد خبر: 970943
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044aN
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶
رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج :
رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج گفت :با وجود مراکز علمی معتبر در حوزه های محیط زیستی در استان البرز و افزایش تعاملات و تشکیل کمیته های تخصصی از اعضای هیات علمی، به زودی شاهد تحول دانشی در حوزه مدیریت پسماند خواهیم بود.

احمد خیری در جمع اعضای محیط زیست دانشگاه از افزایش تعاملات و بهره گیری حداکثری از ظرفیت های دانشگاه به عنوان یک ضرورت یاد کرد و اظهار داشت: اجرای پویش های داوطلبانه به منظور افزایش مشارکت و مسئولیت پذیری اجتماعی اقدامی اثرگذار در ترویج و ارتقای فرهنگ محیط زیستی خواهد بود.

وی با حضور در پویش جمع آوری ته سیگار با عنوان "از خودمان شروع کنیم" خواستار افزایش مشارکت انجمن های دانشجویی و دانش آموختگان و فعالان حوزه محیط زیست در اجرای پویش های مشابه در سطح شهر شد .

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج در حاشیه این رویداد دانشجویی از محل آزمایشگاه مدیریت پسماند در پردیس منابع طبیعی و کشاورزی دانشگاه تهران بازدید و از اقدامات صورت گرفته در راستای تفاهم نامه همکاری قدردانی کرد.

 خیری افزود: با سرپرستی دکتر رفیعی، مدل سازی فعالیت های مرکز دفن با دانش و تجهیزات بومی به صورت ویژه در حال پیگیری است .

این مسئول با بیان اینکه طی تفاهم نامه همکاری و قراردادهای مشترک مطالعات طرح و توسعه کارخانه کمپوست، تصفیه شیرابه و ایجاد لندفیل مهندسی و بهداشتی به این دانشگاه سپرده شده است ادامه داد: با وجود مراکز علمی معتبر در حوزه های محیط زیستی در استان البرز و افزایش تعاملات و تشکیل کمیته های تخصصی از اعضای هیات علمی، به زودی شاهد تحول دانشی در حوزه مدیرت پسماند خواهیم بود .

 وی از آمادگی مدیریت پسماند کرج جهت ایجاد مرکز نوآوری در حلقه دره و حمایت از پایان نامه های دکتری و شرکت های دانش بنیان نیز خبر داد .

رییس پردیس منابع طبیعی و کشاورزی نیز با اظهار خرسندی از همکاری های مشترک با شهرداری کرج از توسعه فعالیت ها خبر داد و خواستار ایفای نقش بیشتر انجمن های محیط زیستی دانشگاه در فعالیت فرهنگی و ترویجی در سطح شهر شد .

رضا رفیعی ایجاد آزمایشگاه تخصصی و ساخت دستگاه های اندازه گیری تخصصی که فاقد نمونه های داخلی بودند را فرصتی برای آغاز تغییر رویکرد مدیریت سنتی در حوزه پسماند دانست و اظهار امیدواری کرد: به زودی پیشنهادات کارآمد، بومی و کم هزینه جهت ساماندهی مرکز دفن پسماندهای حلقه دره ارایه خواهد شد.

 گفتنی است بیش از یکصد دانشجو با محوریت انجمن محیط زیست در پویش جمع آوری ته سیگار همزمان با آغاز سال تحصیلی شرکت داشتند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار