درباره فیلم «مست عشق» طبق قانون عمل می‌کنیم
کد خبر: 970702
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044WU
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۲
توضیحات وزیر ارشاد درباره حواشی پیرامون فیلم سینمایی «مست عشق»
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به برخی حواشی ایجاد شده پیرامون تولید و نمایش فیلم سینمایی «مست عشق» که درباره بخش‌هایی از زندگی شمس و مولانا است، گفت: به طور طبیعی مسیر استفتا از مراجع تقلید مسیر کسب نظر آنهاست و طبعاً این نظرات نیز قابل احترام است، اما قوانین کشور مسیر خود را طی می‌کند.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از ظهر دیروز در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره حواشی ایجاد شده پیرامون ساخت فیلم سینمایی «مست عشق» که درباره بخش‌هایی از زندگی شمس تبریزی و مولانا است، اظهار کرد: پروانه ساخت فیلم‌هایی که در داخل کشور ساخته می‌شوند از سوی وزارت ارشاد صادر می‌شود و این فیلم‌ها پس از کسب مجوز‌های لازم به مرحله تولید و سپس نمایش می‌رسند.

وی افزود: درباره فیلم «مست عشق»، چون ساخت آن در داخل ایران اتفاق نمی‌افتد، مسیری که فیلم‌هایی که در داخل ساخته می‌شود را نیز طی نمی‌کند و طبعاً این امکان برای بررسی فیلمنامه و سایر جزئیات آن در سازمان سینمایی فراهم نمی‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره اعلام نظر برخی مراجع نسبت به ساخت فیلم «مست عشق» با تأکید بر اینکه نظرات مراجع قابل احترام است، خاطرنشان کرد: به طور طبیعی مسیر استفتا مسیر کسب نظر مراجع است و طبعاً نیز قابل احترام است، اما قوانین کشور مسیر خود را طی می‌کند. صالحی یادآور شد: پیش از این سریال‌ها و فیلم‌های متعددی در صداوسیما در ارتباط با شخصیت‌های شمس و مولانا ساخته شده است.

وی در پاسخ به این پرسش که نگاه وزیر ارشاد نسبت به ساخت این اثر سینمایی چیست، اظهار کرد:، چون مسیر تأیید فیلمنامه «مست عشق» طی نشده است، هر گونه قضاوت درباره آن قضاوت زودهنگامی است. ساخت این فیلم در داخل کشور اتفاق نیفتاده و به همین دلیل نیز ما از آن اطلاعات کافی نداریم. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: موضوعی که تاکنون مطرح شده بازیگر ایفا کننده نقش مولانا است که پیش از این مطرح شده بود یک شخصیت ترک ایفاگر این نقش است، این موضوع منتفی شده و قرار است بازیگران نقش شمس و مولانا هر دو ایرانی باشند.

وی در پایان در پاسخ به این سؤال که آیا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مراجع تقلید گفتگو‌هایی درباره موضوعاتی از این دست داشته است، تأکید کرد: ما حتماً با مراجع محترم تقلید همواره در گفتگو هستیم. همچنین از سوی دیگر استفتا از مراجع تقلید روند طبیعی خودش را دارد و هر کس می‌تواند از مرجع تقلید خود سؤال بپرسد، مراجع تقلید نیز بر اساس مسائل فقهی نظرات خود را عرضه می‌کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار