افزایش توان موشکی مورد اجماع ملی است
کد خبر: 970691
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044WJ
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۶
وزیر دفاع:
در بدو پیروزی انقلاب و حتی کمی قبل‌تر از آن مستشاران خارجی با تغییر قرارداد‌ها و مبالغ در معاهدات خود نقض پیمان کردند و تحریم‌ها از همان ابتدا علیه ملت ایران اعمال شد، در واقع ما از یک طرف با ادوات نظامی محدود و غیربومی و از طرف دیگر با مشکل نداشتن قطعه، تعمیر و نگهداری مواجه بودیم.
سرويس سياسی جوان آنلاين: همه ارکان نظام اسلامی بر ارتقای توان دفاعی و به خصوص افزایش قدرت موشکی ایران اجماع دارند.
به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تجلیل از مقام شامخ شهدا به ویژه سه وزیر شهید و هزار شهید صنعت دفاعی در تشریح وضعیت ایران به لحاظ نظامی در آغاز جنگ تحمیلی هشت ساله گفت: در بدو پیروزی انقلاب و حتی کمی قبل‌تر از آن مستشاران خارجی با تغییر قرارداد‌ها و مبالغ در معاهدات خود نقض پیمان کردند و تحریم‌ها از همان ابتدا علیه ملت ایران اعمال شد، در واقع ما از یک طرف با ادوات نظامی محدود و غیربومی و از طرف دیگر با مشکل نداشتن قطعه، تعمیر و نگهداری مواجه بودیم.
وزیر دفاع در همین زمینه افزود: بر اساس اتفاقات جنگ و محدودیت در کمیت تسلیحات نظامی، جرقه خودکفایی در عرصه نظامی و به ویژه عرصه‌های هوایی زده شد چراکه هر چه به انتهای جنگ نزدیک می‌شدیم، نیاز به خودکفایی و خوداتکایی را با عمق بیشتری احساس می‌کردیم.

وزیر دفاع با بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس با اشاره به اقلام تحریمی معروف از جمله «سیم خاردار» اظهار داشت: در حوزه پدافندی بسیار محدود بودیم تا جایی که اقلامی نظیر سیم خاردار هم به ما نمی‌دادند که خود این موضوع مبنایی برای تشکیل جهاد خودکفایی به دستور مقام معظم رهبری در دهه ۶۰ بود.
امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه بر اساس معادلات جنگ و استفاده دشمن از موشک‌های دوربرد، نیاز فوری و استراتژیک ما در حوزه موشکی بسیار احساس می‌شد، خاطر نشان ساخت: در همان زمان ما به این نتیجه رسیدیم که مؤلفه‌های دفاعی خود را باید به طور هماهنگ توسعه دهیم تا بتوانیم به یک بازدارندگی مؤثر و پیشرفته دست یابیم، بنابراین در حوزه رزم زمینی، دریایی، هوایی و راداری به فناوری‌های ارزشمندی دست یافتیم و توانستیم از ۳۰ خانواده محصول نظامی غیربومی و کارخانه‌ای در دوران دفاع مقدس به ۷۷۱ محصول دفاعی پیشرفته مبتنی بر نیاز نیرو‌های مسلح برسیم.

وزیر دفاع با بیان جایگاه قدرت دفاعی ایران در مقایسه با سایر کشور‌ها گفت: امروز ایران نقش تعیین‌کننده‌ای در معادلات منطقه دارد که نمونه آن نقش‌آفرینی در عراق، سوریه، لبنان و... است و دشمنان با همه خباثتی که تاکنون داشته‌اند نتوانسته‌اند کشور ما را ناامن کنند و این ناشی از اقتدار بازدارنده جمهوری اسلامی است.
امیر سرتیپ حاتمی در خصوص کاهش توان قدرت موشکی ایران و ادامه مذاکرات و برداشته شدن تحریم‌ها گفت: معامله بر سر قدرت موشکی ایران با نظام استکباری مانند برداشتن سقف و دیوار‌ها و حریم‌های یک خانه است و تکیه دشمن بر محدود کردن توان موشکی به زبان صریح‌تر یعنی محدود کردن «مقاومت مردم ایران» در برابر زیاده‌خواهی‌ها، جاه‌طلبی‌ها و ظلم بیشتر و بحمدالله همه ارکان نظام اسلامی بر اهمیت ارتقای توان دفاعی و به خصوص افزایش قدرت موشکی ایران اجماع دارند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار