اجرای 38 پروژه آسفالت راه‌های روستایی در اردبیل
کد خبر: 970640
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044VU
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵
معاون اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل:
معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: جمعیت روستا شاخصه اولویت آسفالت‌ریزی است که در حال حاظر 38 پروژه آسفالت راه‌های روستایی در اردبیل اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، علی یوسف زاده در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در استان اردبیل 1859 روستا داریم که راه روستایی موجود 4745 کیلومتر است از این میزان 2711 راه آسفالته، 1075 کیلومتر راه شوسه و 955 کیلومتر جاده خاکی است.

وی تصریح کرد: 2.8 درصد راه‌های روستایی کشور در استان اردبیل واقع شده که در بخش راه‌های آسفالته حدود 3 دهم درصد از میانگین پایین‌تر هستیم اما در مقابل در راه شوسه وضعیت بهتری داریم.

معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان با بیان اینکه احداث راه‌ها در حوزه وظایف راه و شهرسازی و نگه‌داری بر عهده راهداری و حمل و نقل جاده ای است، افزود: در تغییرات جدید پروژه‌های راه‌های روستایی و فرعی مجددا به راهداری و حمل و نقل جاده‌ای واگذار شد.

وی با بیان اینکه پروژه‌های ملی و شریانی بر عهده راه و شهرسازی است، گفت: تمامی اعتبارات راه‌های فرعی و روستایی از محل اعتبارات استانی تامین می‌شود و مقرر شده قراردادهایی که در راه و شهرسازی باز است از طریق این اداره کل تداوم یابد و قراردادهای  جدید به اداره کل راهداری واگذار شود.

معاون مهندسی  و ساخت  اداره کل راه و شهرسازی استان بیان کرد: در حال حاضر 38 پروژه راه روستایی داریم و 28 پروژه جدید به راهداری و حمل و نقل جاده‌ای منتقل شده است.

به گفته یوسف زاده برای 38 پروژه ذکر شده در سال 97، اعتبار تعریف شد که شامل 148 کیلومتر راه است و اکثر پروژه ها با توجه به اولویت‌ها جهت برخورداری روستاهای بالای 50 خانوار است.

وی با بیان اینکه اجرای 149 کیلومتر راه روستایی آسفالته در روستاهای بالای 50 خانوار باقی مانده است، افزود: برخی شهرستان‌ها مانند مشگین شهر، نمین، نیر و سرعین تمامی روستاهای بالای 50 خانوار 100 درصد آسفالت هستند و کمترین برخورداری مربوط به خلخال است.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان با بیان اینکه راه‌های آسفالته بعد از ساخت نیازمند نگه‌داری است، افزود: اولویت وزارت راه و شهرسازی جمعیت خانوارها است و روستاهایی که اعتبار ابلاغ می‌شود جزو وظایف ما است و برنامه اصلی اتمام آسفالت راه روستاهای بالای 50 خانوار و در ادامه 20 خانوار است.

یوسف زاده با اشاره به افزایش پروژه‌ها در دو سال گذشته گفت: امید می‌رود با انتقال پروژه‌های راه روستایی به راهداری این موضوع تسریع شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار