سرلشکر سلامی: ریشه مزیت‌های ما بر دشمنان در رهبری است
کد خبر: 970583
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044UZ
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۵
ما از یک تفاضل بهره برده‌ایم که ریشه اصلی مزیت‌های ما شد و آن هم رهبری است، که می‌تواند شخصیت معنوی خود را در جامعه تکثیر کند.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش فارس، سردار سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز گذشته در سی و دومین محفل انس پیشکسوتان جهاد و شهادت، دفاع مقدس را قطعه‌ای جاودان از تاریخ ایران و اسلام برشمرد و اظهار داشت: نمی‌توان بدون دفاع مقدس، انقلاب اسلامی را توصیف کرد چراکه بخشی لاینفک از یک نبرد بزرگ سرنوشت‌ساز برای ملت ایران در برابر یک جهان به هم پیوسته از قدرت است.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه امسال چهلمین سال دفاع مقدس را گرامی می‌داریم، گفت: دفاع مقدس در معنی مصطلح آن بخشی از دفاع مقدس ملت ایران است، اما هرچه در زمان پیش رفتیم حجم تهدیدات و تهاجم دشمن قوی‌تر و وسیع‌تر شد و به دنبال آن ملت ایران نیز قوی‌تر شد.

فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه ما از یک تفاضل بهره برده‌ایم که ریشه اصلی مزیت‌های ما شد و آن هم رهبری است، خاطرنشان کرد: امریکایی‌ها با این همه قدرت و برتری در اقتصاد، سیاست، فرهنگ، نیرو‌های نظامی و ... در مسیر زوال هستند چراکه در آنجا رهبری‌شان فاقد حکمت است و این موضوعی است که خودشان می‌گویند. سرلشکر سلامی عنوان کرد: در طرف دیگر رهبری وجود دارد که حکمت، عقل منطبق بر وحی و قدرت را با یکدیگر ممزوج می‌سازد و می‌تواند شخصیت معنوی خود را در جامعه تکثیر کند. وی با اشاره به ادعای امریکا درباره دخالت ایران در حمله به تأسیسات نفتی عربستان، تأکید کرد: آن‌ها از این موضوع شرمسار می‌شوند و به غلط به گردن ما می‌اندازند، اما می‌دانند کار انصارالله است، ولی نمی‌توانند بپذیرند که آن‌ها در اوج محاصره و تحریم چنین عمل کند. البته آن‌ها کاری نمی‌توانند انجام دهند؛ چرا که می‌دانند جمهوری اسلامی هم دارای قدرت، راهبرد و استراتژی مقاومت است.

سرلشکر سلامی افزود: شکست فقط زمانی حاصل می‌شود که دل‌ها بلرزد و ذهن‌ها بترسد و بد محاسبه کنند. ملتی که اعتماد به نفس دارد درست می‌اندیشد و نگران نیست. اندیشه او هم از کنترل دشمن خارج می‌شود. وقتی دل‌های مردم مستحکم است هرچه دشمن تهدید می‌کند قیمت دلار هم پایین‌تر می‌آید یعنی قواعد جهانی هم با رفتار ملت ایران عوض می‌شود. فرمانده کل سپاه در پایان با بیان اینکه جنگ، ذهنیت جهانی را درباره ایران درست برای جهانیان تصویر کرد و این تصویر تا ابد معتبر است، گفت: دشمن به این نتیجه رسید که هرچه عمل کند، ایران ماهرانه از آن بهره می‌برد و این ذاتی است، حقیقت است نه شانسی و اتفاقی.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار