فروشندگان کالا در دام زوج فریبکار
کد خبر: 970581
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044UX
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۳:۳۵
زن و مرد افغان که با پرسه در سایت دیوار فروشندگان کالا را فریب داده و اموالشان را سرقت می‌کردند، بازداشت شدند.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، چندی قبل مردی به مأموران پلیس تهران خبر داد که در دام زنی فریبکار گرفتار شده‌است. او توضیح داد: من برای فروش چند گرم طلا در سایت دیوار آگهی فروش دادم. ساعتی بعد زنی تماس گرفت و گفت که قصد خرید دارد. بعد از توافق بر سر قیمت قرار شد که او پول را به شماره حساب من واریز کند و سپس پیکی به در خانه‌ام بفرستد تا من طلا را به او برسانم. شاکی ادامه داد: لحظاتی بعد او تماس گرفت و گفت که پول را به حسابم واریز کرده و رسید انتقال پول را هم از طریق تلگرام برایم ارسال کرد. سپس پیک موتور به در خانه‌ام آمد و من هم طلا را به او دادم. پس ازآن برای بررسی حسابم به بانک رفتم، اما متوجه شدم که هیچ پولی واریز نشده و آن رسید هم جعلی است.

پس از طرح شکایت تیمی از کارآگاهان پایگاه‌هشتم پلیس‌آگاهی مأمور رسیدگی به پرونده شدند. در اولین بررسی‌ها مشخص شد که شکایت‌های مشابهی مطرح شده و همه شاکیان به یک شیوه هدف کلاهبرداری قرار گرفته‌اند.

در شاخه دیگری از تحقیقات تلفن همراه زنی که با مالباختگان تماس گرفته‌بود، رد یابی و مالک آن که زنی افغان بود در تهرانپارس شناسایی و بازداشت شد.

متهم در اولین بازجویی‌ها جرمش را انکار کرد، اما وقتی که تصویر قبض‌های جعلی در گوشی تلفن همراهش کشف شد به جرمش اعتراف کرد. او گفت: مدتی قبل بود که شوهرم به من پیشنهاد داد به این شیوه از مردم کلاهبرداری کنیم که به ناچار قبول کردم. او در سایت دیوار پرسه می‌زد و بعد از شناسایی فروشندگان کالا، من به عنوان خریدار با آن‌ها تماس می‌گرفتم. بعد از توافق بر سر قیمت فیش واریز که شوهرم آن را جعل می‌کرد، برایشان ارسال می‌کردم و به این شیوه کلاهبرداری می‌کردیم. سرهنگ علی عزیز‌خانی، رئیس پایگاه هشتم پلیس‌آگاهی پایتخت گفت: تاکنون ۱۲‌شاکی در این پرونده شناسایی شده‌اند و تحقیقات برای شناسایی جرائم بیشتر دو متهم در جریان است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار