انتقال قلب تپنده از یزد به تهران، با هواپیمای فالکوم
کد خبر: 970578
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044UU
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۴:۱۰
قلب مرد جوانی که پزشکان بیمارستان دکتر صدوقی یزد مرگ مغزی او را تأیید کرده‌بودند، با امداد هوایی به تهران منتقل و در بیمارستان مسیح دانشوری به مردی جوان پیوند شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، آخرین روز تابستان بود که محمدعلی پور مداح اردکانی هنگام کار در یکی از محله‌های یزد از ارتفاع سقوط کرد و دچار حادثه شد. بعد از آن بود که مرد ۳۷‌ساله به بیمارستان صدوقی‌یزد منتقل شد و تحت درمان قرار گرفت. هر چند پزشکان تلاش خود را برای نجات وی به کار گرفتند، اما مشخص شد که محمدعلی به علت شدت ضربه‌ای که به سرش وارد شده به مرگ مغزی مبتلا شده است.

پس از آن بود که با تلاش تیم اهدای عضو، خانواده او رضایت خود را برای اهدای اعضای بدن محمدعلی اعلام کردند.
دکتر ساناز دهقانی، مسئول اداره پیوند و فراهم‌آوری اعضای پیوندی وزارت بهداشت گفت: لیست انتظار باید قلب و کلیه این بیمار به یک جوان ۲۴‌ساله که هم زمان دچار نارسایی قلبی و کلیوی بود اهدا می‌شد. از آنجایی که پیوند قلب و کلیه باید کم‌تر از حدود چهار‌ساعت انجام شود عملیات انتقال اورژانسی این دو عضو را از یزد به تهران آغاز کردیم.

وی ادامه داد: صبح روز گذشته یک تیم از واحد پیوند قلب بیمارستان مسیح دانشوری و یک تیم از مرکز مدیریت و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت با کمک اورژانس هوایی کشور از تهران راهی یزد شدند. دهقانی گفت: حدوداً ساعت ۱۱ ظهر تیم عملیاتی وارد شهر یزد شد و پس از دریافت دو عضو پیوندی با هواپیمای فالکوم به تهران بازگشتند. اما ماجرا به اینجا ختم نشد و تیم عملیاتی پس از فرود هواپیما در فرودگاه مهرآباد با یک بالگرد به سمت بیمارستان مسیح دانشوری حرکت کردند. خوشبختانه مجموعه این تلاش‌های چند ساعته این بود که پیوند قلب و کلیه به صورت هم زمان در بیمارستان مسیح دانشوری انجام شد. وی اضافه کرد:کلیه دیگر بیمار در همان یزد به یک بیمار دیگر اهدا شد و کبد نیز برای پیوند به بیمار نیازمند بعدی به شیراز انتقال یافت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار