‌نمی‌شود بگوییم قانون را قبول نداریم!
کد خبر: 969271
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00449P
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۶
مصطفی کواکبیان، نماینده اصلاح‌طلب مجلس به همفکرانش که مخالف نظارت استصوابی شورای نگهبان هستند، توصیه کرده که برای مقابله با آن هم در چارچوب قانون پیش بروند.

او در بخشی از یک گفتگو می‌گوید: «من معتقدم اگر بحث نظارت استصوابی را قبول نداریم باید در چارچوب قانون پیش برویم. به هر حال این قانون است، مگر ما می‌توانیم وقتی چیزی قانونی است با آن مقابله کنیم؟ اگر توانمندی داشته باشیم، اکثریت را در مجلس دهم می‌گرفتیم تا حداقل بتوانیم برخی اصلاحات را در قانون ایجاد کنیم. مثلاً اخیراً آقای کدخدایی می‌گوید ما می‌توانیم غیراز آن چهار مرجع از مراجع اطلاعاتی، برای احراز صلاحیت نامزدها، از دیگر دستگاه‌ها هم اطلاعات کسب کنیم. آیا من می‌توانم به شورای نگهبان بگویم شما فقط باید از وزارت اطلاعات، دادگستری، ثبت احوال و نیروی انتظامی اطلاعات بگیرید؟ خب بنده می‌گویم قانون فقط این چهار مرجع را مشخص کرده است، ولی ایشان می‌گوید ما فراتر از این، اطلاعات جای دیگر را هم می‌توانیم بگیرم. بحث ما این است که قوانین را باید به نحوی وضع و اصلاح کنیم که مثلاً به شورای نگهبان بگوییم فقط این چهار مرجع برای استعلام است ولاغیر، یعنی نظارت شورای نگهبان فقط در این محدوده‌ها باید اعمال شود؛ ما باید این مسائل را قانونمند کنیم، ولی اینکه کلی بگوییم ما قانون را قبول نداریم که نمی‌شود، خب قانون زیر سؤال می‌رود.»

او در پاسخ به این سؤال که «چگونه می‌خواهید زلف‌تان را از زلف دولت جدا کنید؟» گفته: «ما نباید کم‌کاری‌های خودمان را توجیه کنیم. فراکسیون امید خیلی بهتر از این می‌توانست عمل کند، منتهی من هیچ نقشی در فراکسیون نداشتم و هیچ هم مسئولیتی در فراکسیون بر عهده‌ام نبود، ولی همواره طبق نظر هیئت رئیسه عمل کردم، هیچ‌گاه زاویه نگرفتم و الان هم معتقدم باید از کلیت فراکسیون امید دفاع کنم. البته انتقادات درونی به فراکسیون داشتم، ولی اینکه بگوییم هر بدی‌ای که دولت داشته، باید به پای فراکسیون امید نوشته شود، انصاف نیست، مردم هم این مسئله را می‌فهمند.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار