خدمت رسانی ویژه مراکز انتظامی به هیئت های مذهبی
کد خبر: 967965
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043oL
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۸
فرمانده انتظامی استان اصفهان :
فرمانده انتظامی استان، با بیان اینکه محرم، بهار امر به معروف و نهی از منکر است از عموم مردم و هیئت های مذهبی خواست تا از این فرصت ارزشمند برای اصلاح امور جامعه استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان، سردار" مهدی معصوم بیگی" در گردهمایی با هیئت های مذهبی شهر اصفهان که در خیمه گلستان شهدای این شهر برگزار شد به تبیین جنگ نرم دشمن بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پرداخت و گفت: امروز عاشورا و مهدویت دو اصل مهم و اساسی در جنگ نرم و تهاجم فرهنگی به شمار می آیند چرا که دشمن می داند تا زمانی که مردم ما به این موضوعات اعتقاد و باور قلبی دارند هیچ قدرتی قادر نیست خللی در اراده آن ها به وجود آورد.

وی شبهه افکنی در خصوص اصول و اعتقادات مردم ایران را ماموریت مهم دشمن در جنگ نرم عنوان کرد و افزود: محرم و صفر فرصت بسیار ارزشمندی است که می توانیم با استفاده از آن جوانان کشور را در برابر این نبرد نابرابر مقاوم کرده و از آسیب ها و تهدید ها مصون نگه داریم .

توجه به محتوای مراسم عزاداری

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه هیئت های مذهبی نقش مهمی در هدایت جوانان دارند گفت: بایستی محتوای مراسم ابا عبدالله (ع) واقعی، جذاب و اثرگذار باشد و از پرداختن به موضوعات سطحی و فاقد سند خودداری شود ، ضمن اینکه مراقب باشیم عزاداری های با بدعت و خرافات نیز همراه نباشد.

پرهیز از هرگونه اختلاف

سردار معصوم بیگی، بر پرهیز از هرگونه اختلاف در بین هیئت های مذهبی تاکید کرد و بیان داشت: نباید کوچکترین اختلاف و کدورتی در هیئت های مذهبی وجود داشته باشد و بایستی کارها خالص، با نیت پاک و مطهر برای خداوند و امام حسین (ع) انجام شود تا ان شاء الله شاهد اثرگذ اری خوب آن ها در جامعه باشیم.

نظم و انضباط در هیئت ها

فرمانده انتظامی استان اصفهان، نظم و انضباط مراسم اباعبدالله (ع) را از مهمترین نکات برشمرد و اظهار داشت: معتقدم به همان میزانی که هیئت ها دارای نظم و انضباط باشند، برشکوه و عظمت آن ها افزوده شده و مورد استقبال بیشتری از سوی مردم قرار می گیرند.

وی افزود: چندین سال است که نیروی انتظامی نظم و امنیت مراسم اباعبد الله و دستجات عزاداری را به خود هیئت ها واگذار کرده که این طرح آثار بسیار خوبی نیز به همراه داشته و امسال هم همین روند دنبال می شود.

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: در طرح مذکور نیروهایی از درون هیئت های مذهبی تحت عنوان "پلیس یاران محرم" معرفی و این افراد با به تن کردن کاور مخصوص ضمن برقراری نظم و امنیت هیئت ها، هماهنگی های لازم را با ماموران انتظامی انجام می دهند و در واقع آنان حلقه واسط بین پلیس و هیئت های مذهبی هستند .

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار