جلوی خام فروشی سنگ آهن باید گرفته شود
کد خبر: 967670
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043ja
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴
مشاور عالی امور مجلس و ارتباطات اجتماعی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان:
مشاور عالی امور مجلس و ارتباطات اجتماعی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در گفت وگو باخبر نگارجوان آنلاین گفت: برای رونق تولیدکشور،اجازه ندهیم تولیدات معادن به صورت خام فروخته شودوکارخانه هایی همچون ذوب آهن از طرحهای توسعه وتنوع محصول رنج ببرد.

دکتر علی راعی اظهار داشت: اگر ظرفیت‌های معادن را بتوانیم به سوی تولید داخلی هدایت کنیم، افزایش بهره‌ وری را شاهد خواهیم بود.

وی ابراز کرد : باید تلاش کنیم در سالی که سیاست کشور اقتصاد مقاومتی و تولید ملی است برای جلوگیری از خام‌فروشی درمعادن سنگ آهن وهمچنین سایر معدنها مانند، نفت و گاز گام برداشته شود.

مشاور مدیر عامل ذوب آهن اصفهان افزود: بحث خام‌فروشی برای  کشوری که همه منابع را دارا است خیلی حائز اهمیت است وباید با استفاده از دانش فنی کشور همه تلاش‌ها برای جلوگیری از خام‌فروشی صورت گیرد.

دکتر راعی تصریح کرد : صنعت فولاد به عنوان یکی از صنایع مهم در کشور، توانسته رتبه دهم دنیا را به خود اختصاص دهد و نقش اساسی در توسعه کشور ایفا کند. این صنعت هم اکنون علاوه بر تامین نیاز داخل، سهم عمده‌ای در صادرات کشور دارد. با این وجود برخی از چالش‌ها و مانع گریبانگیر صنعت فولاد شده است.

وی با انتقاد از کمبود مواد اولیه برای تولید فولاد گفت: از سه کوره ذوب آهن اصفهان یک کوره آن خاموش است؛ زیرا مواد اولیه ندارد، این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که سنگ آهن صادر می‌شود. در صورتی که مقام معظم رهبری تاکید کرده‌اند که باید دولت جلوی صادرات مواد خام را بگیرد.

مشاور عالی امور مجلس و ارتباطات اجتماعی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان اظهار نمود: اکنون به اندازه کافی سنگ آهن در داخل کشور وجود دارد اما متاسفانه صادراتی که در حال حاضر انجام می شود موجب شده است که بخش زیادی از صنعت فولاد از جمله 40 درصد تولید ذوب آهن اصفهان خالی بماند و نتوانیم آن بخش را فعال کنیم.

وی در مورد منابع تامین سنگ‌آهن شرکت ذوب‌آهن، بیان کرد: بر اساس مصوبه هیات وزیران برای تامین سنگ‌آهن کارخانه ذوب‌آهن، یک میلیون و 750 هزار تن سنگ‌آهن در سال، از معادن تحت پوشش ایمیدرو و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی تامین می‌شود.

دکتر راعی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر، با کاهش مواد اولیه ورودی به ذوب‌آهن اصفهان، این شرکت، با 60 درصد ظرفیت خود تولید می‌کند و اگر مواد اولیه تامین شود، با شرایط بهتری می‌توانیم به تولید ادامه دهیم ،این در حالی است که این شرکت، با هیچگونه مشکل فنی، پرسنلی و غیره روبه‌رو نبوده و تنها مشکل آن، نبود سنگ‌آهن مورد نیاز است.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار