در اسناد و هزینه‌های شهرداری هیچ ابهامی نیست
کد خبر: 967186
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043bm
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۸
پاسخ شهردار ایلام ‌به انتقادات؛
شهردار ایلام با اشاره به برخی انتقادات علیه ‌شهرداری ایلام‌ گفت: با اطمینان می‌گویم‌ در اسناد و هزینه‌های شهرداری ایلام هیچ ابهامی وجود ندارد.
آزادپور

طالب صادقیان با ارائه اسناد و مدارک به ابهامات منتقدان پاسخ و برالتهاب  بین اعضای اکثریت و اقلیت شورای شهر ایلام پایان داد.

شهردار ایلام وجود اکثریت و اقلیت  را یک ارزش دانست و گفت: مراجعه به آرای عمومی و ترجیح رأی اکثریت در تصمیم‌گیری‌های جمعی یک ارزش است و این ارزش امروز در شورای شهر ایلام محقق است.

وی در ادامه افزود: تصمیم‌گیری در مجالس و شوراها نیز بر‌اساس ترجیح رأی اکثریت است و براساس این ترجیح 2 سال پیش قرعه شهرداری ایلام به نام من افتاده و شهردار ایلام شده‌ام که به محض احراز این منصب اعضای اقلیت که نام من در انتخاب آنان برای شهرداری نبوده را نیز به عنوان رای دهندگان به خود دانسته‌ام.

صادقیان گفت: با احراز منصب شهرداری با اقلیت تماس و به آنان عرض کردم من امروز شهردار ایلام و منتخب 7 عضو شورای شهر هستم و در مدت تصدی شهرداری فرقی بین موافقان و مخالفان ندانسته و نمی‌دانم، ولی به طبع اکثریت در تدوین برنامه‌های شهرداری و تصویب آنان از اکثریت برخوردار و برنامه‌ها با ترجیح رأی اکثریت است. 

 

شهردار ایلام نوع نگاه به برنامه‌های اجرایی شهرداری فارغ از اقلیت و اکثریت، مصوبات شورای شهر است که با رعایت الزامات قانونی و به تصویب اعضای شورای شهر می‌رسد و شهردار نیز مجری این برنامه‌هاست و طرح و ایده برای فضاسازی شهری نیز به شورای ارائه و بعد از تصویب به اجرا در‌می‌آید.

وی با اشاره به برخی انتقادات علیه ‌شهرداری ایلام‌ گفت: معیار نقد به اعتقاد من  فرمایش مقام معظم رهبری است که می‌فرمایند‌ «برای شنیدن نقد، سینه گشاده و روی باز و گوش شنوا داشته باشید. هیچ ضرر نمی‌کنید از اینکه از شما انتقاد کنند. البته این انتقادهایی که می شود همه یک جور نیست. بعضی‏ها به قصد اصلاح نیست، بلکه به قصد تخریب است».

شهردار ایلام گفت: براساس فرمایشات مقام معظم رهبری «سینه گشاده» ،«روی باز» و «گوش شنوا» در مدیریت بر شهرداری ایلام با تمام وجود فراهم است و امید دارم منتقدان، پرسشگران، بیانیه نویسان؛ به قصد اصلاح نقد و پرسش کنند.

شهردار ایلام در ادامه به برخی از موارد عنوانی مانند«فروش اوراق خزانه اسلامی»، «پاداش‌های داده شده» و « هزینه زیر‌گذر و رو گذر رسالت ایلام«، «انحراف بودجه‌»، «تفریغ بودجه» اشاره کرد و گفت: عنوان این موارد در فضای مجازی به قصد اصلاح نیست، بلکه به قصد تخریب است.

وی گفت: اما نباید مخالفت طیف اقلیت با حضور اینجانب در کرسی شهرداری از ابتدا تا امروز سبب ایجاد تشویش در افکار عمومی و وارونه نمایاندن برنامه‌های مثبت و تلاش‌های شبانه روزی برای ساخت این شهر شود، بنده در طول این دو سال سنگ‌اندازی‌های طیف مخالف را نادیده گرفته و برای گرفتن اعتبار جهت اجرای پروژه‌های عمرانی این شهر با چنگ و دندان جنگیده‌ام  تا هیچ طرحی بر زمین نماند و شرمنده اعتماد ایلامیان نباشم.

شهردار ایلام در ادامه به برخی از موارد عنوانی مانند«فروش اوراق خزانه اسلامی»، «پاداش های داده شده» و « هزینه زیر گذر و رو گذر رسالت ایلام«، «انحراف بودجه »، «تفریغ بودجه» اشاره کرد و گفت: با اطمینان می‌گویم‌ در اسناد و هزینه‌های شهرداری ایلام هیچ ابهامی وجود ندارد.

شهردار ایلام در ادامه به ابهامات مطرحه شده در ارتباط با مبحث انحراف بودجه گفت:  اعضای مخالف بنده در شورا سفسطه کرده و سعی دارند "انحراف ازبودجه" را "ابهام مالی" جلوه دهند، مطرح کردن ابهام مالی اصولاً واژه انحرافی است، اگر ابهام را به معنای، «آمیختگی»، «پیچش»، «پیچیدگی»، «تاریکی»، «تعقید»، «تیرگی»،« شبهه و«عدم صراحت» بدانیم با اطمینان می‌گویم، در اسناد و هزینه‌های شهرداری ایلام هیچ ابهام و انحرافی وجود ندارد.

شهردار ایلام در مبحث انحراف بودجه، بیان کرد: انحراف از بودجه با ابهام مالی  در بودجه کاملا متفاوت است،بودجه عبارت است از پیش بینی درآمد و سایر منابع تأمین اعتبار و برآورد هزینه برنامه‌‌ها و عملیات معین و سایر پرداختها که در دوره محدودی از زمان انجام می‌شود. و با توجه به شرایط خاص حاکم بر فعالیت‌های اقتصادی، نبود انحراف  در بودجه در پایان سال تقریبا غیر ممکن است

صادقیان افزود: تعیین بودجه مصوب امری کاملا فرضی وپیش بینی شده بصورت غیر قطعی است و انحراف بودجه  در صورتیکه به تایید شورای شهر برسدامری طبیعی؛ به همین دلیل در قانون برای رفع  انحرافات مالی از بودجه مصوب قانون متمم پیش بینی شده این موضوعی ست که در اکثر ادارات، ارگان‌ها و نهاد و سازمان‌ها وجودداشته و اجتناب ناپذیر است مگر بر فرض محال تورم در کشور صفر باشد که امر ناممکنی ست،

شهردار ایلام گفت: در سال1397 نیز بودجه پیش بینی شده 81میلیارد بود که با تلاش همکاران شهرداری و رایزنی های انجام شده و حمایت های استاندار محترم  و همین‌طور اکثریت اعضاء شوراضمن تحقق بودجه مصوب شده درامد شهرداری ایلام  به مبلغ 94میلیاردتومان رسید که در جای خود اتفاق بی نظیری و مثبتی بود که این مابه تفاوت صرف اجرای پروژه های  زیر بنائی درشهر شده و در پایان سال 97در قالب قانون متمم به تصویب تمام هفت نفر عضو شورا رسید و اسناد آن موجود است، بنابراین هیچ گونه انحراف  ویا مغایرت مالی در شهرداری ایلام اتفاق نیفتاده و ابهامی وجود ندارد.

صادقیان افزود از سال 96 به بعد در جریان تحریم‌های جدید کشور و اتفاقات ارزی همه‌ی دستگاه‌ها با این مشکلات درگیر شدند.

وی افزود: از اول به نیت خدمت آمدم و در این راه کوتاهی نکردم،  نباید اختلافات اعضای شورا با بنده سبب وارونه جلوه دادن زحمات شده و با سیاه نمایی به انگیزه ی تلاش ها برای مردم لطمه بزند و شهروندان را از خدمتگزاری مسئولان ناامید کنیم. و مردم بدانند طالب صادقیان در این دو سال با خون دل خوردن برنامه‌هایش را پیش برده و به مرحله اجرا رسانده‌ام. 

وی افزود، اینجانب تا امروز با پنجاه درصد از توان خود و با اتکا به همان چهار رأی موافق برنامه‌هایم را انجام داده ام ،چرا که پنجاه درصد توانم صرف خنثی کردن  توطئه ها و سنگ اندازی های مخالفان شده است  وچه خوب است بدانیم که انحراف بودجه به معنای انحراف و فساد مالی نیست، و خوشحالم نه در بودجه و نه در مسیر خدمت به مردم در تمام مدت این دو سال ذره ای انحراف نداشته ونخواهم داشت. 

 

منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار