دانشگاه پیام نور به دنبال فراهم کردن زیرساخت های الکرونیکی است
کد خبر: 967015
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043Z1
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۱
رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی:
رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی با اشاره به اینکه 22 درصد از آزمون های دانشگاه پیام نور کشور به صورت الکترونیکی برگزار می شود، تصریح کرد: دانشگاه پیام نور به دنبال توسعه فیزیکی دانشگاه نیست بلکه به دنبال فراهم کردن زیرساخت های الکترونیکی است.

کامران جباری با اشاره به پذیرش غیر حضوری دانشجو، گفت: در حال حاضر یکی از روش های پذیرش دانشجو طبق شیوه قدیمی است که به صورت آموزش های نیمه حضوری است که هیچگونه اجباری برای حضور در کلاس وجود ندارد اما این امکانات وجود دارد که دانشجویان در صورت مواجهه با مشکل درسی، می توانند در کلاس ها حضور یابند و اشکالات خود را رفع کنند.

وی به فراهم شدن زیرساخت های الکترونیکی در دانشگاه و شکل گیری سامانه ال ام اس اشاره کرد و افزود: این سامانه ظرفیت خوبی را در راستای برگزاری کلاسها و آزمون ها به صورت الکترونیکی ایجاد کرده است.

جباری با اشاره به اینکه 22 درصد از آزمون های دانشگاه پیام نور کشور به صورت الکترونیکی برگزار می شود، تصریح کرد: دانشگاه پیام نور به دنبال توسعه فیزیکی دانشگاه نیست بلکه به دنبال فراهم کردن زیرساخت های الکترونیکی است.

رئیس دانشگاه پیام‌نور آذربایجان ‌غربی یادآور شد: دانشگاه‌های نسل اول به ‌دنبال توسعه، دانشگاه‌های نسل دوم به‌ دنبال توسعه و پژوهش و دانشگاه‌های نسل سوم به ‌دنبال کارآفرینی و خلاقیت هستند و دانشگاه پیام‌ نور سعی کرده تا هر سه این فعالیت‌ ها را در برنامه‌ های خود قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه 22 هزار دانشجو در 76 رشته مقطع کارشناسی در دانشگاه های پیام نور آذربایجان غربی تحصیل می کنند، اظهار داشت: بیش از 2 هزار و دویست دانشجو نیز در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می کنند.

آشنایی دانشجویان با بازار کار در حین تحصیل

جباری با بیان اینکه پیام نور در گام سوم دانشگاه‌ها قرار دارد و می خواهد در کنار آموزش، پیوندی با صنعت و بازار کار داشته باشد، تصریح کرد: در این راستا طبق انعقاد تفاهم نامه با کانون کار آفرینی دانشجویان برای آشنایی با بازار کار و صنعت به کانون معرفی می شوند.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه به ‌دنبال توسعه فیزیکی نیست، تصریح کرد: واحد جدیدی ایجاد یا تاسیس نخواهد شد و در تلاش هستیم تا زیرساخت‌ های الکترونیکی را گسترش دهیم.

دانشجو به خاطر عدم توانایی پرداخت شهریه، از تحصیل محروم نمی‌شود

رئیس دانشگاه پیام‌ نور آذربایجان‌ غربی گفت: در دانشگاه پیام نور هیچ دانشجویی به خاطر عدم توانایی پرداخت شهریه، از تحصیل محروم نمی‌شود و در راستای پذیرش دانشجو، علاقه‌ مندان می‌توانند با مراجعه به سایت سنجش یا به‌ صورت حضوری در مراکز استان تا ۲۶ شهریور نسبت به ثبت ‌نام در مقطع کارشناسی برای مهر ۹۸ اقدام کنند.

مسائل فرهنگی دانشگاه باید دانشجو محور باشد

جباری افزود: مسائل فرهنگی دانشگاه باید دانشجو محور باشد؛ در این راستا به دانشجویان اعتماد کرده و نتایج مطلوبی کسب کرده ایم چرا که در پانزدهمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی، ۱۱ اثر از استان به مرحله کشوری راه یافته است.

وی گفت: دانشگاه پیام‌ نور همواره در عرصه فرهنگی پویا و فعال بوده و در این راستا مسابقات قرآنی بین دانشجویان را برگزار کرده که منتخبان به مرحله کشوری راه یافته‌ اند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار