مثل عاشورا و اربعین حقیقت غدیر با حضور در خیابان‌ها باید تثبیت شود
کد خبر: 966216
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043M8
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵
معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی:
معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با تاکید بر اینکه اگر حقیقت غدیر تثبیت شود فاطمیه تثبیت خواهد شد، قضیه عاشورا تثبیت خواهد شد؛ چراکه غدیر یک اصل است، گفت: باید مثل عاشورا و اربعین با حضور در خیابان‌ها واقعه غدیر را بزرگ بداریم.

به گزارش خبرنگار جوان آنلانی از اردبیل، حجت‌الاسلام والمسلمین بهنام علیپور در تشریح درجه والای عید غدیر خم، اظهار کرد: در عالم آنقدر که به غدیرخم می‌تازند و شبهه وارد می‌کنند به عاشورا و فاطمیه نمی‌تازند، تمام زجری که حضرت فاطمه(س) در 95 روز کشید این بود که حقیقت غدیر و حقیقت«من کنت مولی و هذا علی مولی» را به بشریت نشان بدهد.

علیپور تصریح کرد: روز غدیر باید مهمان سر سفره امیرالمومنین علی بن ابیطالب علیه السلام باشیم.

معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی خاطرنشان کرد:  یکی از استدلال‌های شیعیان برای ذکر فضیلت و اصلحیت حضرت علی(ع) برای جانشینی پیامبر(ص) تقدم اسلام‌آوری امام علی(ع) به عنوان نخستین مرد مسلمان است. پیشی‌گرفتن در اسلام به لحاظ جایگاه ویژه‌ای که در بین مسلمانان داشته همواره امتیاز محسوب شده است؛ به طوریکه خلفای اولیه همواره برای بیان مشروعیت سیاسی خود، به‌ ویژه در شورای سقیفه، بدان استناد کرده‌اند؛ در این باره، روایت‌های فراوانی از شیعه و سنی وجود دارد که حضرت علی(ع) نخستین مرد مسلمان بوده و سابقه او محل اجماع است.

وی با بیان اینکه شناخت امام در هر دوره‌ای تضمین کننده نرفتن به دوران جاهلیت است، تاکید کرد: بنابراین واقعه غدیر معرفی امام است از جانب خداوند و جهت و راستای هدایت ما موضوع امامت است، پس باید دانست وفاداران به واقعه غدیرخم هرگز به دوران جاهلیت باز نخواهند گشت و مسیر اسلام را تداوم خواهند بخشید و این شاخص‌ترین موضوع غدیر خم می‌باشد.

علیپور با بیان اینکه پذیرش حق، ظرفیتی می‌خواهد، گفت: طبق روایات شیعه و سنی هیچکس هم‌طراز حضرت علی(ع) نبوده و نیست، بنابراین ولایت، رکن اساسی دین اسلام و دلیل انتخاب حضرت علی(ع) برای جانشینی پیامبر(ص) در آیه مباهله می‌باشد.

معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی تاکید کرد: پس باید هوشیار باشیم که جریان غدیر به انحراف کشیده نشود که اگر کوتاهی نمی‌شد، یک قطره خون ناحق هم بر زمین ریخته نمی‌شد. وی در پایان توصیه کرد که عید غدیر خم باید به بهترین شکل گرامی داشته شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار