تجلیل خبرنگاران حوزه سلامت توسط ریيس و مديرعامل بیمارستان تخصصی مریم
کد خبر: 965375
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00438Z
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷
طبق رسم هر ساله در روز خبرنگار و طی مراسمی انجام شد
مراسم روز خبرنگار در روز 17 مرداد و در سالن اجتماعات بیمارستان و زایشگاه تخصصی مریم به منظور قدردانی از زحمات و تلاشهای خبرنگاران فعال در حوزه سلامت برگزار شد

در این مراسم ، مدیرعامل بیمارستان و زایشگاه تخصصی مریم ، طی سخنانی با اشاره به اینکه بیمارستان مریم این افتخار را دارد که همه ساله و در روز خبرنگار با دعوت از خبرنگاران فعال در بخش سلامت از آنها تجلیل و قدردانی می نماید گفت: اگر در کشور ما پیشرفتهایی حاصل شده است، فقط حاصل تلاش مسئواین نیست، بلکه بخش مهمی از این پیشرفت را مدیون آگاهی بخشی و اطلاع رسانی توسط خبرنگاران هستیم.
دکتر صلاح الدین دلشاد با اعلام اینکه امروز در کشور ما خبرنگاران در عرصه بهداشت و سلامت و درمان نقشهای مهمی را ایفا می کنند افزود: هم اکنون شبکه های تلوزیونی، رادیویی و پایگاه های خبری و نشریات مکتوب زیادی وجود دارند که به صورت تخصصی به موضوع بهداشت و سلامت و درمان می پردازند که تمامی محتوای تولید شده در این عرصه ها توسط خبرنگاران تهیه و تنظیم می شود.
دکتر دلشاد با اشاره به یکی دیگر از نقش های مهم خبرنگاران در حوزه سلامت گفت: پزشکان علاوه بر درمان باید دانش و اطلاعات پزشکی را به مردم منتقل کنند و برای این کار نیاز به یک زبان ساده برای انتقال مفاهیم پزشکی به مردم است که این کار را نیز خبرنگاران پرتلاش همواره بر عهده گرفته و واسطه و به نوعی زبان ساده پزشکان برای مردم هستند.
مدیرعامل بیمارستان و زایشگاه مریم در ادامه با اشاره به حادثه عظیم کربلا گفت: حادثه کربلا یک حادثه عظیمی بود و اگر خبر آن به مردم نمی رسید مطمئنا امروز چیزی به نام اسلام وجود نداشت و روایت است که امام حسین (ع) با علم به اینکه تمامی یارانش در حادثه کربلا شهید خواهند شد چند خبرنگار را نیز همراه خودش به کربلا برده بود تا خبر حادثه کربلا را به گوش مردم جهان برسانند.
وی در پایان ضمن تشکر دوباره از زحمات و تلاشهای خبرنگاران اظهار داشت: خبر رسانی های خبرنگاران کربلا باعث سقوط سلطنت یزید ملعون شد و خبرنگاران همواره در راه مبارزه با ظلم و ستم و دفاع از ستمدیدگان پیش قدم هستند.
دکتر ایزدبین؛ رئیس شورای استان البرز:
خبرنگاران مستقل باعث ایجاد عدالت و انصاف در اطلاع رسانی می شوند
در ادامه این مراسم رئیس شورای استان البرز نیز طی سخنان کوتاهی با اشاره به موضوع شهادت شهید محمود صارمی و اینکه خبرنگاران حلقه واسطه بین مردم و حاکمیت هستند گفت: اگر این حلقه نباشد در موضوع خبر و خبر رسانی عدالت و انصاف رعایت نخواهد شد و این خبرنگاران مستقل هستند که می توانند موجبات فراهم شدن عدالت و تعهد و انصاف در خبر رسانی را فراهم کنند.
دکتر نادر ایزدبین در پایان اظهار داشت: مطبوعات و رسانه ها رکن چهارم دمکوراسی هستند و خبرنگاران نیز یکی از اضلاع مبارزه با جهل و عدم آگاهی محسوب می شوند و تلاش و کوشش خبرنگاران در کشور ما موجب ریشه کن شدن جهل و نا آگاهی می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز:
گرامی داشت روز خبرنگار يعني ارج نهادن به آگاهی و دانایی

سخنران بعدی این مراسم رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز طی سخنانی ضمن تبریک فرا رسیدن ۱۷ مرداد ماه سالروز شهادت شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی و روز خبرنگار به فعالان این عرصه خطیر گفت: خبرنگاران می توانند یک بازوی توانمند در کنار جامعه پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی باشند و بازوی توانمند پيشتازان عرصه آگاهی و عامل تاثيرگذار حضور بالنده و اثربخش ملت قهرمان ايران در صحنه های سرنوشت ساز هستند، از اين رو گرامی داشت روز خبرنگار يعني ارج نهادن به آگاهی و دانایی.
دکتر حسین کریم تصریح کرد: خبرنگاران طلايه داران راستين خدمت در رسانه، انسان هاي پر تلاش و فداكاري هستند كه در كسوت شرافتمندانه خبرنگاري و به عنوان وجدان بيدار، چشم بينا و زبان حقيقت جوي جامعه، گام در وادي مقدس، قلم و عرصه روشنگري نهاده و همواره تلاش مي کنند تا با توليد و انعكاس به موقع اخبار، به بهترين شكل ممكن، رسالت حرفه اي خود را انجام دهند.
وی با اعلام اینکه روز خبرنگار را به تمامی خبرنگاران دلسوز و پر تلاش ایران اسلامی به خصوص فعالان این عرصه در حوزه سلامت، که مسئولیت سنگینی در اعتلای سلامت کشور دارند را تبریک عرض می نمایم افزود: ضمن تاكيد بر بهره‌مندی بیشتر از ظرفیت اصحاب رسانه‌، در جهت اطلاع‌رسانی اخبار، برنامه‌ها و فعاليت هاي دانشگاه از تعامل سازنده رسانه ها با روابط عمومی این دانشگاه و سایر مراکز درمانی و بهداشتی و بیمارستانها به خصوص بیمارستان های بخش خصوصی از بابت انعکاس اخبار حوزه ی سلامت قدردانی كرده، اميدوارم بیش از گذشته زمینه تشریک مساعی بین اصحاب رسانه هاي گروهي و جامعه دانشگاهي فراهم شود.
دکتر کریم در ادامه با گلایه از اینکه نمی دانم چرا برخی اصرار دارند که خبرنگاران و مسئولین همواره رو در روی هم باشند و نه درکنار هم اشاره کرد: انگار مسئولین از رسانه می ترسند و رسانه ها نیز انگار فقط به دنبال گرفتن مچ مسئولین هستند، البته بنده نمی خواهم کتمان کنم که هیچ ضعف و نقص و مشکلی در بین مسئولین نیست اما می توان با برگزاری نشست های تخصصی با حضور خبرنگاران این ضعف ها و کمبودها و کم کاری ها را شناسایی و آسیب شناسی نمود و در راه رفع آنها تلاش کرد.
این مسئول با تاکید بر اینکه رسانه پل بسیار مهمی ما بین مسئولین و مردم محسوب می شود تصریح کرد: اگر این پل آسیب ببیند و خراب شود یک فاصله عمیق و طولانی بین مردم و مسئولین ایجاد خواهد شد و باید کوشش کنیم که این پل هر روز بیش از گذشته محکمتر و استوار تر و مقاوم تر شود، چرا که به غیر از اصحاب رسانه و خبرنگار هیچ کسی نمی تواند مسئولین را قادر به پاسخگویی و شفاف سازی کند و سود حاصل از شفاف سازی و پاسخگویی مسئولین نیز نصیب مردم خواهد شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز در بخش دیگری از این سخنرانی استان البرز را به کودکی تشبیه کرد که تازه راه رفتن یاد گرفته است و در این زمینه اظهار داشت: مطمئنا استان البز همانند کودک تازه راه افتاده در معرض خطرهای زیادی قرار دارد و اصحاب رسانه می توانند با اطلاع رسانی صحیح و به موقع این خطرات را از بالای سر این استان دور کنند و هیچ قدرتی به غیر از قدرت رسانه توانایی دور کردن خطراتی که استان البرز را تهدید می کند را ندارد.
دکتر کریم رئیس رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز در ادامه سخنرانی به موضوع فعالیت های بخش خصوصی در حوزه سلامت اشاره کرد و در این خصوص خاطر نشان کرد: البرز از گذشته تا به امروز با یک سری کمبودها در حوزه سلامت مثل کمبود تخت بیمارستانی، فضای آموزشی و ... دست و پنجه نرم میکند و امکانات فعلی جوابگوی جمعیت استان نیست.
وی ادامه داد: البته با تلاش های فعالان سلامت در بخش خصوصی همانند آقای دکتر صلاح الدین دلشاد و سایر اعضای هیئت مدیره این بیمارستان که در قالب یک تعاونی اقدام به ساخت و راه اندازی بیمارستان و زایشگاه مریم نموده اند مقداری از این کمبودها را بخش خصوصی جبران می‌کند که این برای ما بسیاز ارزشمند است و سعی می‌کنیم تعامل خوبی بین این دو بخش ایجاد شود تا هر کدام به تکامل و اهداف مشترک برسند و در این بین خبرنگاران می‌توانند مشوق خوبی برای تشویق بخش خصوصی به منظور سرمایه گزاری در حوزه سلامت باشند.
وی همچنین به نقش مهم مجمع خیرین سلامت در افزایش سرانه بهداشت و درمان استان البرز اشاره کرد و در این زمینه گفت: نظارت علوم پزشکی بر بخش خصوصی در جای خود انجام می‌شود و مجمع خیرین استان البرز که دکتر دلشاد نیز یکی از اعضای بسیار فعال و پر تلاش آن هستند همواره حضورشان در این مجمع برای البرز بسیار مهم و سر منشاء کارهای خیر و تحولات بزرگی بوده است، اما چون با توجه به رکود اعتباری که در کشور وجود دارد این بخش می‌تواند با فعالیت بیشتر کمک بسیار زیادی به افزایش سرانه های تخت های بیمارستانی و درمانی نماید.
وی در پایان با اشاره به رشد روز افزون جمعیت کشور و همچنین کاهش میزان درآمد طبقات متوسط و ضعیف جامعه برای هزینه کرد برای سلامت بهداشت و درمان خود و خانواده خودشان اظهار داشت: مجمع خیرین سلامت باید با تعامل با بخش خصوصی و افزایش تلاش های خود اقدام به جذب سرمایه گزار در حوزه سلامت کند و دانشگاه علوم پزشکی البرز نیز این قول را می دهد که تا جاییکه امکان داشته باشد برای برداشتن موانع پیش روی سرمایه گزاران پیش قدم باشد.
گفتنی است در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از مقام شامخ خبرنگاران تجلیل و قدرددانی بعمل آمد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار