تورم تولیدکننده مرغداری‌های صنعتی ۱۹ درصد کاهش یافت
کد خبر: 965143
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00434p
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۵
شاخص کل قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری‌های صنعتی کشور در بهار سال ١٣٩٨ به عدد ۷۲/ ۴۳۴ رسید که ۹۳/ ۱۸ درصد نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) کاهش داشته‌است.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش «مهر»، شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری‌های صنعتی کشور مربوط به بهار ١٣٩٨ (١٠٠=١٣٩٠) از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد.
شاخص کل قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری‌های صنعتی کشور در بهار سال ١٣٩٨ به عدد ۷۲/ ۴۳۴ رسید که ۹۳/ ۱۸ درصد نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) کاهش داشته‌است.
گروه مرغ با کاهش ۶۵/ ۲۰ درصد و گروه تخم مرغ با کاهش ۶۳/ ۱۵ درصدی کاهش ۹۳ /۱۸ درصدی شاخص نسبت به فصل قبل را رقم زده‌اند.
بررسی شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری‌های صنعتی کشور در بهار ١٣٩٨ نشان می‌دهد که استان‌های کشور نسبت به فصل قبل با کاهش رو به رو بوده و فقط استان سیستان و بلوچستان با افزایش همراه بوده‌است. بیشترین میزان کاهش شاخص کل نسبت به فصل قبل به ترتیب مربوط به استان‌های تهران و همدان است.
در بهار ١٣٩٨ شاخص گروه مرغ به ۵۹/ ۵۲۱ واحد رسیده که نسبت به فصل قبل ۶۵/ ۲۰ درصد کاهش یافته‌است. همه اقلام این گروه شامل پولت، مرغ گوشتی و جوجه یکروزه نسبت به فصل قبل کاهش داشته‌اند.
در بهار ١٣٩٨ شاخص گروه تخم مرغ به ۴۸ /۲۵۲ واحد رسیده که نسبت به فصل قبل ۶۳/ ۱۵ درصد کاهش یافته است. در این گروه تخم مرغ نطفه‌دار و تخم مرغ خوراکی به ترتیب ۷۹ /۱۱ و ۵۸/ ۱۹ درصد نسبت به فصل قبل کاهش نشان می‌دهد.
این گروه شامل کود می‌باشد، در بهار ١٣٩٨ شاخص آن به ۶۳/ ۱۳۲۵ واحد رسیده که نسبت به فصل قبل ۶۷/ ۲۱ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۵۹/۴۹ درصد افزایش یافته‌است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار