همتی: تصویر صحیح از مطالبات غیرجاری بانک‌ها تهیه می‌شود
کد خبر: 965142
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00434o
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۰
رئیس کل بانک مرکزی گفت: با مصوبه شورای پول و اعتبار، تصویری صحیح از مطالبات غیرجاری بانک‌ها ارائه و طبقه‌بندی مطالبات و نحوه شناسایی درآمدها، در چارچوب رویه‌ای واحد در بانک‌ها عملیاتی می‌شود.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش «مهر»، به نقل از بانک مرکزی، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: روزگذشته در چارچوب سلسله برنامه‌ها و اقدامات بانک مرکزی برای اصلاحات لازم در نظام بانکی و پولی، شورای پول و اعتبار دستورالعمل اجرایی نحوه امهال مطالبات بانک‌ها و مؤسسات اعتباری را که قبلاً به تأیید شورای فقهی بانک مرکزی رسیده‌بود، تصویب کرد.
وی افزود: در این دستور‌العمل اشکالات مطرح در مورد ملاحظات شرعی و الزامات فقهی عقود را برطرف و تلاش شده‌است که با اجرای آن تصویری صحیح از مطالبات غیر‌جاری بانک‌ها ارائه و طبقه‌بندی مطالبات و نحوه شناسایی درآمد‌ها در چارچوب رویه‌ای واحد در بانک‌ها عملیاتی شود.
همتی ابراز امیدواری کرد: این اقدام مهم که بعد از گذشت بیش از سه دهه از تصویب قانون عملیات بانکی بدون ربا، عملیاتی خواهد شد بتواند ضمن رعایت ملاحظات شرعی و الزامات فقهی مطرح در عقود بانکی، در افزایش شفافیت صورت‌های مالی بانک‌ها و ساختار ترازنامه آن‌ها مؤثر باشد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار