بیش از یک‌هزار مسکن مددجویی نیازمند تعمیرات هستند
کد خبر: 964124
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042oO
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۸
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) چهارمحال و بختياري
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) چهارمحال و بختیاری گفت: بیش از یک هزار مسکن مددجویی در استان نیازمند تعمیرات است که بخشی از آن‌ها اجرا و بخشی در حال انجام است.
ملک‌پور هفتم مردادماه در جمع خبرنگاران استان، اظهار کرد: در حال حاضر 13 هزار و 177 خانوار در قالب 80 هزار نفر جمعیت تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره)  استان قرار دارند، به طوری که از بعد خانوار 13.74 درصد و از بعد تعداد افراد 8.4 درصد تحت حمایت این نهاد هستند که امید است در یک برنامه مدون شاهد کاهش درصد خانوارها و افراد تحت حمایت باشیم.
وی با اشاره به اینکه آگاه‌سازی و شفاف‌سازی یکی از رویکردهای کمیته امداد امام خمینی (ره) است، تصریح کرد: اعتمادسازی و استفاده از سایر خدمات امداد از جمله کمک معیشت، تامین جهیزیه، اعطای وام کارگشایی و خدمات درمانی به مددجویان جزو فرایندهای اصلی این نهاد محسوب می‌شود.
ملک‌پور قرارگیری دو هزار و 168 نفر از مددجویان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی، وجود دو هزار کودک مبتلا به سوء تغذیه و حمایت از آن‌ها در قالب کارت بانکی به منظور خرید از فروشگاه‌های طرف قرارداد را از اقدامات انجام شده این نهاد برشمرد و گفت: بیش از 80 مرکز نیکوکاری برای این نهاد در استان هدف‌گذاری شده که تاکنون بیش از 50 مرکز ایجاد شده است، همچنین بخشی از خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) به مراکز نیکوکاری سپرده خواهد شد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره)  استان در ادامه با اشاره به اینکه در حوزه اکرام ایتام و محسنین بیش از چهار هزار و 600 فرزند یتیم و محسنین از خدمات حامیان استفاده می‌کنند، تصریح کرد: از این تعداد دو هزار و 500 نفر فرزندان محسنین و دو هزار و 100 نفر فرزنده خانواده ایتام هستند، همچنین بیش از 50 کودک در استان فاقد پدر و مادر هستند که این امر رسالت امداد را سنگین‌تر کرده است.
وی گفت: بیش از دو هزار و 300 طرح اشتغال خرد و پایدار با اعتبار 34 میلیارد تومان از منابع امدادی و بانکی جذب شده ، همچنین سهم امداد در حوزه تسهیلات اشتغال روستاییان و عشایر 51 میلیارد تومان بوده است.
ملک‌پور با بیان اینکه بیشترین مشکل این نهاد در حوزه مسکن مددجویان است، تصریح کرد: در سال گذشته با همت سپاه قمر بنی هاشم استان، مقرر شد 600 واحد مسکونی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) احداث شود که تاکنون 200 مورد از آن‌ها تحویل داده شده است.
وی خاطرنشان کرد: بیش از یک هزار مسکن مددجویی در استان نیازمند تعمیرات است که بخشی از آن‌ها اجرا و بخشی در حال انجام است.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی