مزدک به عادل هم رحم نکرد
کد خبر: 963650
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042gk
تعداد نظرات: ۱۰ نظر
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۹
جواد محرمی
غش کردن مجری فوتبال به سمت شبکه آل سعود اگرچه یک تصمیم شخصی قلمداد می‌شود، اما نمی‌توان و نباید معنا و مفهوم این تصمیم را نادیده گرفت؛ تصمیمی که قطعا تبعات خاص خودش را دارد. معمولا این جور مواقع عده‌ای جیغ بنفش می‌کشند که قضاوت نکنیم، زندگی خصوصی آدم‌ها به خودشان ربط دارد و از این حرف‌ها، اما تصمیم مزدک میرزایی را نمی‌توان صرفا به یک تصمیم شخصی محدود کرد.
اگر نسبت او با رسانه‌ای که بسترساز شهرت و پیشرفت مادی‌اش بوده را کنار بگذاریم او به طور قطع درباره کشور و مردم ایران مسئول است. این مسئولیت شامل هر ایرانی می‌شود، اما مسئولیت آن‌ها که از طریق شهرت به نان و نوایی رسیده‌اند قاعدتا بیشتر است چراکه اعتبار به دست آمده یک مجری ورزشی چیزی نیست که فقط متعلق به شخص او باشد. او بیش از آنکه هویتی فردی داشته باشد از هویتی جمعی برخوردار است؛ هویتی که با نام ایران و مردم ایران پیوند خورده است، بنابراین نمی‌توان چنین مسئولیتی را انکار کرد، اما مزدک میرزایی و افرادی از جنس او ثابت می‌کنند که اساسا این مسئولیت را نمی‌شناسند تا بخواهند قدر بدانند. مجری سابق مسابقات فوتبال در تصمیم عافیت طلبانه و سودجویانه‌اش حتی به رفیق ۲۰ ساله‌اش هم رحم نکرد.
عادل فردوسی پور اگر تا همین اواخر به واسطه پروپاگاندای رسانه‌ای طرفدارانش در موضع یک مظلوم قرار گرفته بود از چند روز پیش و با خبر پیوستن مزدک به رسانه سعودی در افکار عمومی به طور عادی مورد قضاوت قرار گرفته است. مردم در این چند روز با خود گفته‌اند که آیا یک مجری به فرض کم شدن درآمد باید به خود حق بدهد تا به همه چیز از جمله وطن و مردم و رسانه‌ای که سال‌ها در آن کار کرده پشت کند و خود را به آغوش رسانه‌ای بیندازد که دشمنی آن موضوع ثابت شده‌ای است. مزدک جزئی از تیم عادل در برنامه نود بود؛ تیمی که نزدیک ۲۰ سال از عواید درآمد‌های نجومی این برنامه بهره برد و وقتی این عواید مادی سلب شد دوستان سیاسی‌شان شروع به کشیدن جیغ بنفش کردند.
این جیغ‌های بنفش هنوز هم ادامه دارد، اما پول‌پرستی همکار عادل غیرمستقیم دم خروس برنامه نود را هم عیان کرد. چند روز پیش از رسانه‌ای شدن ماجرای مزدک یک روزنامه درباره درآمد‌های نجومی نود دست به افشاگری زد و پشت بند این موضوع خبر مزدک تیتر اول بسیاری از رسانه‌ها شد. واضح است که آن بخش آگاه و فهمیده افکار عمومی این اتفاقات را در ذهن خود مانند یک پازل کنار هم می‌چیند و متوجه اصل ماجرا می‌شود.
مزدک میرزایی را کسی از کار بیکار نکرده بود. او همچنان به عنوان گزارشگر سیما به کار خود مشغول بود و حتی برای ساختن چند مستند تاریخی درباره فوتبال با شبکه مستند قرارداد بسته و سه چهارم از مبلغ قرارداد را هم دریافت کرده بود، بنابراین ادعای بیکار شدن او بی‌اساس است، اما ظاهراً درآمد برنامه نود برای او و دیگر اعضای تیم فردوسی پور آنقدر قابل توجه بوده که قطع شدنش باعث شود یکی از آن‌ها به همه چیز پشت کند. همکار و رفیق سابق و احتمالا حال و آینده عادل به چند چیز خیانت کرد؛ اول به کشورش، بعد به رسانه‌ای که بستر همه پیشرفت‌هایش بود و سوم به عادل فردوسی پور. این سومی برای ظریف‌اندیشان می‌تواند جای عبرت و تأمل زیادی داشته باشد.
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۰
یا حق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۵
5
4
متاسفم.. براتون.. من همیشه روزنامه جوان رو مطالعه میکردم.. ولی با این مطلب سراسر فریب و کذبتون.. دیگه تمام شد.. حاضر نشدی کوچکترین انتقادی به فروغی ... بکنید.. متاسفم واستون که فکر می‌کنید فروغی و حداد عادل به درد انقلاب میخورن
Hamid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۵
3
6
رسانه میلی جز دروغ پراکنی چیزی نداره . مزدک هم که کلا این اخرا خونه نشین کرده بود
علی
|
Canada
|
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۵
0
3
من شما و سایر سایتها و روزنامه های مرتبط با نهادهای غیرانتخابی را بخاطر توجیه وسیله برای رسیدن به هدف را تحسین میکنم اما ایا این هدف تهمت و افترا را توجیه میکند را نمیدانم بفرض انکه شرعا" اینکار موجه باشد ایا شخصا" پاسخگوی وجدانتان نیز میباشید!!؟
پاسخ ها
ایرانی غیرتمند
| Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
من نمیدانم نهادانتخابی? وغیرانتخابی? چه ربطی به موضوع- پول زیاد گرفتن عوامل یک برنامه در سابق و لزوم پایبندی به منافع ملی از سوی مجری سابق تلویزیون(همانند همه ایرانیان وطنپرست) دارد?..!? یعنی از نظر شما دفاع از منافع ملی لازم نیست? و اگرکسی ازمنافع ملی وعدم همراهی با دشمنان( ولو در بعد رسانه ای) دفاع کرد به اوبگوییم وابسته هستی به فلان نهاد !- این وابستگی در راستای منافع مل، زشت است یا بالعکس زیباست و افتخارآمیز - به نظر شما اگر نیروهای آمریکایی در خلیج فارس مثلا پیشنهادپول بیشتر به سرباز ایرانی بدهند برای کار در ناو آمریکایی مستقر در منطقه،اگر سربازی پذیرفت و رفت در صف آنان، شما باز میگویید او کار خوبی کرده درعوض سپاه و ارتش ما،وابسته اند(راستی این وابستگی منظورتون چیه?! وابستگی به ملت و منافع ملی که بدنیست،پشت پازدن به ملت،است که در دنیا محکوم ایت حتی برای مردم بی وطن ومهاجر آمریکایی
هالو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
2
2
چرا عادل باید به خاطر محبوبیت کنار گذاشته بشه؟
پاسخ ها
سارا نیکزاد
| Iran, Islamic Republic of
۰۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
ما نمیدونیم اصللللل قضیه چی بود
شاید خوب شاید بد
خدا داند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
2
2
همین نگاه افراطی پدرکشوررودر آورده
این حرفارو برای دلخوشی کدوم ملت مینویسید آقای محرمی
ملت شما کیا هستن
واقعا متاسفم
جمع کنید این حرفارو
دیگه خریدار نداره
عباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
1
2
عجب یادداشت غیرمنصفانه ای. نویسنده زمین و آسمان را به هم دوخته تا به واسطه میرزایی، فردوسی پور و تیم نود را بزند
ناشناس
|
Japan
|
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
0
1
مُزدک آل سعود
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۹
0
1
والا پناه بردن به کشورهای مانند کانادا، آمریکا و شیخ نشیها توسط برخی لاکچریها، هنرمندان، پزشکان و آقازاده ها دارد به یک اپیدمی تبدیل می شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار