مسئولان حق شکایت از خبرنگاران را ندارند
کد خبر: 962702
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042RS
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲
فرماندار بناب گفت: مسئولان ادارات هیچ گونه حق شکایت از خبرنگاران بابت انعکاس مشکلات و نارسایی‌ها را ندارند.

امین رفیعی در کارگاه آموزش اصول خبرنویسی مسئولان روابط عمومی‌های شهرستان که به همت شورای هماهنگی روابط عمومی‌های شهرستان در سالن اجتماعات مجتمع ورزشی ولایت برگزار شد، با اشاره به نقش حساس و پررنگ روابط عمومی‌ها و خبرنگاران در ایجاد پیوندی قوی بین مردم و مسئولان اظهار کرد: نقشی که روابط عمومی‌ها و خبرنگاران در جامعه دارند باید مردم را به حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی دعوت کنند.

وی اضافه کرد: دشمنان از تمام ظرفیت خود برای ایجاد فاصله بین مردم و نظام استفاده می‌کنند که باید با حفظ وحدت و هوشیاری اجازه سوءاستفاده‌های احتمالی به دشمنان را ندهیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب با اشاره به حجم بالا، سنگین و همه جانبه دشمنان علیه این نظام در 40 سال گذشته بویژه در یک و نیم سال گذشته یادآور شد: شدیدترین حجم تحریم‌ها در 40 سال گذشته را در یک و نیم سال اخیر شاهد هستیم و نیز مشکلات اقتصادی که بر کشورمان تحمیل کرده‌اند که در شرایط کنونی یکی از روش‌های مقابله با جنگ اقتصادی دشمن حفظ ارتباط بین مردم و نظام است و نقش روابط عمومی‌ها و خبرنگاران در این خصوص حساس و پررنگ است.

رفیعی با بیان اینکه با وجود این تحریم‌ها دولت توانسته خدمات قابل توجهی به مردم ارائه کند؛ گفت: در مقطع فعلی خبرنگاران باید در کنار انعکاس مشکلات مردم را از خدمات صورت گرفته توسط دولت آشنا کنند.

وی با اشاره به اهمیت و حساسیت انتخابات امسال مجلس شورای اسلامی حضور حداکثری مردم در انتخابات را مهم ارزیابی کرد و افزود: قطعاً دشمنان تلاش خود را بکار خواهند بست تا مردم را از حضور در پای صندوق‌های رأی باز دارند که شرایط موجود ایجاب می‌کند مسئولان روابط عمومی‌ها و خبرنگاران بدون توجه به گرایشات خاص سیاسی تمام تلاش خود را جهت حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی بکار گیرند.

فرماندار بناب در ادامه با تأکید بر اینکه مسئولان ادارات هیچ گونه حق شکایت از خبرنگاران بابت انعکاس مشکلات و نارسایی‌ها را ندارند؛ یادآور شد: روابط عمومی‌های ادارات موظفند در مرحله اول با دادن پاسخ و جوابیه نسبت به تصحیح خبر منتشره اقدام کنند و در غیر این صورت و عدم انتشار پاسخ اقدام به شکایت کنند و الا هیچ اداره‌ای حق شکایت از خبرنگاران را ندارند.

بنابر این گزارش، مدیران روابط عمومی‌های شهرستان در ادامه با اهمیت خبر و نحوه خبرنویسی و تهیه انواع گزارش‌های خبری آشنا شدند.

این کارگاه آموزشی با هدف ارتقای سطح عملی و عملی مدیران روابط عمومی‌های ادارات، نهادها و واحدهای تولیدی شهرستان برگزار شد.

تدریس موضوعات این کارگاه آموزشی توسط محمد فرج‌پور یکی از اساتید برجسته منطقه در حوزه خبر و روابط عمومی صورت گرفت.

برچسب ها: اصول ، خبر ، شکایت
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار