در صنعت برق، هدف واقعی نداشتن خاموشی است
کد خبر: 962232
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042Js
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۰
مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق اصفهان:
در نشست مشاوربانوان دستگاههای اجرایی استانداری که با حضور شادی فضلی مشاور امور بانوان و خانواده استانداری برگزار شد مهندس مرسل صالحی مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت گفت :در برنامه‌های استراتژیک، یک هدف عمده تعیین می شود و این هدف واقعی در صنعت برق، نداشتن خاموشی است که برای رسیدن به آن برنامه‌ریزی های متعدد در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان، صالحی مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق اصفهان گفت :با اطمینان خاطر می‌توان گفت در صورتی که از یک‌سو برنامه‌های شرکت توزیع برق در بخش مدیریت مصرف و از سوی دیگر برنامه‌هایی که شهروندان برای اصلاح الگوی مصرف در نظر گرفته‌اند، عملیاتی شود، همه اینها در قطع نشدن جریان برق تابستان نقش خواهد داشت و امیدواریم با همکاری مناسب همه برنامه ها در بخش خانگی و حتی صنعتی و ادارات اجرایی شوند.

او با اشاره به اینکه با وجود همه تلاش‌ها و تولید برق همچنان با موضوع رشد مصرف و ساعات پیک که برای تابستان امسال هم وجود دارد، مواجه هستیم، خاطر نشان می‌کند:  پیش‌بینی‌ها برای تابستان امسال نشان می‌دهد که در زمان‌های پیک از نیمه خرداد تا نیمه شهریورماه 62 هزار مگاوات مصرف وجود داشته باشد که از این میزان 58 هزار مگاوات تولید می‌شود و حدود چهار هزار مگاوات از طریق مدیریت مصرف  باید تامین شود.

صالحی تصریح کرد : چهار هزار مگاوات کمبود برق در کشور وجود دارد، که  سهم اصفهان 200 مگاوات است و با وجود تولید مناسب در صورت نبود مدیریت مصرف با مشکل روبه‌رو می شویم  و در این راستا به منظور رفع کامل خاموشی‌ها باید از طریق مصرف مناسب  این فرایند اتفاق بیفتدامسال علاوه بر وظیفه مدیریت مصرف که اصفهان همانند شهرهای دیگر بر عهده دارد، حدود 80 مگاوات نیز از سوی وزیر نیرو به عنوان برنامه‌های 98 برای مدیریت مصرف اضافه شده است تا درصد خاموشی ها به صفر برسد.

وی درباره مدیریت مصرف  200 مگاوات برق در اصفهان توضیح می‌دهد: تاکنون حداقل پنج هزار تفاهم‌نامه با بخش‌های صنعتی، کشاورزی، اداری و مولدهای خود تامین امضا و در سامانه بار کشور ثبت شده است  و به ازای هر کاری که برای تامین بخشی از این 200 مگاوات صورت بگیرد، به همان میزانی که مشارکت داشته‌اند پاداش دریافت می‌کنند. 

صالحی به طرح های تشویقی اشاره کرد و گفت : چهار میلیارد و 400 میلیون تومانی سال گذشته به بخش هایی که در زمینه تولید برق همکاری داشته‌اند به عنوان تشویق اختصاص یافته است و امسال قرار است این روند ادامه پیدا کند ؛ لذا نیاز است همکاری همه‌جانبه بین همه دستگاه‌ها اتفاق بیفتد تا به نتیجه مطلوبی دست پیدا کنیم. 

وی در ادامه خاطر نشان کرد :اما تشویق و تنبیه مشترکان پر مصرف و کم مصرف نیز در دستور کار قرار دارد  که مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان در این باره می گوید:‌ مشترکین پر مصرف که ماهیانه بیش از 300 کیلو وات ساعت مصرف برق داشته باشند جریمه شده و هزینه برق آنها 16 درصد افزایش پیدا می کند. در کنار آن کسانی که در ایام پیک خرداد تا شهریور ماه الگوی مصرف را رعایت و مصرف خود را به شکلی تنظیم کنند که زیر 300 کیلو وات قرار بگیرد و همچنین نسبت به ایام مشابه در سال قبل هم کاهش داشته باشند به ازای هر میزان صرفه‌جویی، تشویقی در قبوض برق آنها اعمال می‌شود که می توانند از آن استفاده کنند.

وی تاکید کرد :. مهم‌ترین گزینه‌ها در مدیریت  مصرف  سیستم های سرمایشی است که لازم است در استفاده آنها توجه لازم صورت گیرد به طوری که کولرهای آبی سرویس و دمای کولرهای گازی روی 25 درجه تنظیم شوند و کولرهای آبی با دور کند استفاده شوند 

وی در پایان این مراسم از تمام مشاور بانوان خواست چه در محیط کار و چه در خانواده و در بین دوستان به صورت یک تبلیغ کننده  مدیریت مصرف راهکارهای ارائه شده در این نشست را به دیگران آموزش دهند .

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار