اهمیت تجاری‌سازی و راه‌اندازی کسب و کار دانش‌بنیان کمتر از آموزش و پژوهش نیست
کد خبر: 961771
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042CR
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۱
مدیر مرکز رشد واحد‌های فناور دانشگاه کردستان گفت: اهمیت تجاری‌سازی و راه‌اندازی کسب و کار دانش‌بنیان کمتر از آموزش و پژوهش نیست چرا که رویدادهای نوآورانه به تغییر دیدگاه دانشجو نسبت به کسب و کار، رشته و آینده منجر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری جوان از سنندج، فرزاد اسکندری شامگاه جمعه در اختتامیه رویدادهای نوآورانه اشتغالزایی با عنوان آب که در سالن همایش دکتر  شیبانی دانشکده مهندسی دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار کرد: از ابتدای استقرار مرکز رشد واحد‌های فناور دانشگاه کردستان ۳۹ واحد در این مرکز راه‌انداری شده‌ است.

وی افزود: هدف از برگزاری چنین رویدادهایی، جذب سرمایه‌گذار برای حمایت از ایده‌پردازان و  آموزش افرادی است  که در حیطه آب ایده‌های موثری دارند تا طرح به مرحله اجرا در آید.

مدیر مرکز رشد واحد‌های فناور دانشگاه کردستان گفت: اهمیت تجاری‌سازی و راه‌اندازی کسب و کار دانش‌بنیان کمتر از آموزش و پژوهش نیست چرا که رویدادهای نوآورانه به  تغییر دیدگاه دانشجو نسبت به کسب و کار، رشته و آینده منجر می‌شود.

اسکندری یادآور شد: جلساتی هم با تولیدکنندگان صنایع آب و سرمایه‌گذاران در راستای بررسی محورهای مشترک برگزار شده تا از ایده‌های برتر ارائه شده در این رویداد حمایت کنند.

وی هزینه برگزاری این رویداد را ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و ادامه داد: ایجاد یک شغل برای دولت دو میلیارد ریال هزینه در بردارد در حالی که رویدادهای نوآورانه به واسطه ایده‌های جدید و به‌روز می‌تواند برای چندین نفر شغل ایجاد کند و هزینه کمتری دارد.

این مقام مسوول به برگزاری دو رویداد در  ۹ ماه گذشته در دانشگاه کردستان اشاره کرد و افزود: سومین رویداد هم با عنوان آب در حال برگزاری است که در  ۵۴ ساعت طی سه روز ۸۰  نفر در قالب ۱۲  تیم ایده‌های خود را ارائه دادند و به رقابت پرداختند.

انتهای پیام/2330/77

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار