میانگین هدررفت آب در اردبیل از میانگین جهانی بالاتر است
کد خبر: 959872
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041ho
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲
سرپرست شرکت آب و فاضلاب شهری استان اردبیل:
سرپرست شرکت آب و فاضلاب شهری استان اردبیل گفت: متاسفانه میانگین هدررفت آب در استان از میانگین جهانی بالاتر است حدود ۲۵ درصد از آب آشامیدنی تولیدی شهری در این استان هدرمی رود.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، فرامرز به‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: متاسفانه امر هدررفت آب آشامیدنی یک معضل بزرگ و اساسی در استان است چرا که این میزان هدررفت می‌تواند بخش اعظمی از ملزومات آب استان را تامین کند.

وی با اشاره به این که 18 درصد هدررفت آب میانگین جهانی محاسبه شده است بیان کرد: متاسفانه میانگین هدررفت آب در استان از میانگین جهانی نیز بالاتر است و دلیل اصلی آن مربوط به فرسودگی شبکه انتقال و توزیع، انشعابات غیرمجاز است که در این زمینه نیاز است اقدامات مناسبی انجام داده شود.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب شهری استان اردبیل با بیان این که حجم آب تولیدی استان سالانه 80 میلیون مترمکعب است گفت: رعایت الگوی مصرف در استان اردبیل مربوط به جلوگیری از هدررفت آب است که در این زمینه اقدامات لازم و مناسب انجام داده شده و در تلاش هستیم این میزان هدررفت آب را در سطح استان کاهش دهیم.

به‌نژاد با اشاره به تعیین سرانه مصرف آب برای هر شهروند در حدود 15 مترمکعب بیان کرد: پوشش 100 درصدی شبکه آبرسانی برای مشترکان در استان تحقق یافته است و در این زمینه علاوه بر سدهای مورد استفاده بخشی از آب مناطش شهری از حلقه‌های چاه و چشمه‌ها تامین می‌شود.

وی میزان تولید سالانه آب آشامیدنی شهری را 98 میلیون مترمکعب برآورد کرد و تصریح کرد: در این زمینه استفاده از ظرفیت ایستگاه‌های پمپاژ در دستور کار قرار گرفته است و درصدد هستیم با تامین آب آشامیدنی مناطق شهری در جلوگیری از هدررفت آب ورود پیدا کنیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار