واکنش سندرز به سرنگونی پهپاد آمریکایی
کد خبر: 959180
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041We
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸
برنی سندرز، سناتور چپگرای ایالت ورمانت و کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در واکنش به سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط سپاه پاسداران درباره پیامد‌های فاجعه‌بار گسترش درگیری‌ها و منجر شدن آن به جنگ هشدار داد و بر حل‌وفصل دیپلماتیک بحران تاکید کرد.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: برنی سندرز، سناتور ارشد آمریکایی در گفت‌وگو با شبکه‌ام. اس. ان. بی. سی در واکنش به ساقط شدن پهپاد جاسوسی آمریکا توسط ایران گفت: من درباره تنش‌های رو به افزایشی که شاهد آن هستیم بسیار نگرانم. به گمانم در دولت ترامپ افرادی خواهان جنگ با ایران هستند. فکر می‌کنم اگر جنگی رخ می‌داد، یک فاجعه مطلق برای کشور ما، ایران، منطقه و جهان می‌بود.

سندرز در ادامه گفت: فکر می‌کنم کاری که باید انجام بدهیم این است که شرایط را آرام کنیم. وظیفه ما کمک به حکومت مستبدانه و آدم‌کش عربستان سعودی نیست. کاری که باید انجام بدهیم این است که به عنوان قوی‌ترین کشور جهان از قدرتمان استفاده کرده و ایران و عربستان سعودی را مجاب کنیم که به جای نظاره‌گر بودن افزایش تنش‌ها شروع به کاهش آن کنند.

سندرز با توضیح اینکه بسیاری از مواضع آمریکا در سیاست خارجی که منجر به جنگ‌هایی مانند جنگ عراق، ویتنام شد مبتنی بر دروغ بوده است، در پاسخ به این سوال که آیا کاخ سفید درباره حمله رخ‌داده به دو نفت‌کش دریای عمان صادق نیست و یا اینکه درباره پهپاد جاسوسی ساقط شده، اطلاعات درستی از سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا دریافت نمی‌شود، گفت: درباره نفت‌کش‌ها اختلاف نظر وجود دارد. صاحب نفت‌کش ژاپنی گفت که این حمله از طریق چیزی که به این نفت‌کش شلیک شده است. درباره ساقط کردن پهپاد نیز این اختلاف نظر وجود دارد که آیا [این پهپاد]در منطقه بین‌المللی بوده است یا در قلمرو ایران.
منبع: ايسنا
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار