دومین اجلاس «اکو» در اردبیل آغاز شد
کد خبر: 958898
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041S6
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۳
با محوریت گردشگری سلامت؛
دومین اجلاس کشورهای عضو اکو با محوریت گردشگری سلامت به میزبانی استان اردبیل با حضور مهمانان داخلی و خارجی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، دبیر کل کمیته ایرانی اکو با تقدیر از میزبانی گرم و صمیمانه مردم استان اردبیل، استاندار و مسئولان اتاق اردبیل اظهار داشت: این اجلاس با هدف بررسی شرایط همکاری اقتصادی و رونق گردشگری کشورهای همسایه ایران و کشورهای عضو اکو برگزار می‌شود.

محمد رضا کرباسی تصریح کرد: توانمندی جمهوری اسلامی ایران در بخش بهداشت و درمان بی‌نظیر در منطقه است و تمامی کشورهای همسایه به این توانمندی اذعان دارند تا جایی که کیفیت خدمات و رقابت پذیری ایران کم‌نظیر در خاورمیانه است.

وی با بیان اینکه در دومین اجلاس اکو ظرفیت‌های گردشگری سلامت کشور به صورت گسترده تشریح می‌شود، افزود: همچنین این اجلاس فرصتی برای استان اردبیل است تا بتواند زیرساخت‌های گردشگری سلامت خود از جمله ویژگی‌های اقلیمی، آب‌های گرم معدنی و زیرساخت‌های درمانی را معرفی کند.

دبیرکل کمیته ایرانی اکو به حضور 8 هیئت خارجی از کشورهای عضو اکو در استان اردبیل اشاره و تصریح کرد: با توجه به برگزاری سه روز برنامه پیش‌بینی می‌شود موارد قابل توجهی در این کنفرانس طرح شود.همچنین بیانیه کنفرانس برای پیگیری موارد پیشنهادی نیز قرائت خواهد شد.

کرباسی وجه تمایز این دوره از اجلاس در مقایسه با اجلاس نخست را طرح قابلیت‌های گردشگری استان اردبیل عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه فضای اقتصادی و گردشگری مثبتی در کشور حاکم شده این اجلاس فرصت مطلوبی برای طرح توانمندی‌ها خواهد بود.

دبیر شورای راهبردی گردشگری سلامت کشور با شرکت در دومین اجلاس اکو تصریح کرد: ایران جزو 10 کشور برتر در حوزه گردشگری است و در نظر داریم قابلیت‌های کشور را به صورت گستره معرفی کنیم.

امین حقیقت با اذعان یه اینکه گردشگری در سطح جهان سومین اقتصاد برتر شناخته می‌شود،افزود: با وجود فشارها و تحریم‌ها این توان را داریم که با کمک گردشگری به توسعه اقتصادی دست یابیم.

وی با تاکید به اینکه ایران هدف نخست گردشگری سلامت کشورهای مسلمان به ویژه شیعه محسوب می‌شود، تصریح کرد: با برنامه ریزی هدفمند باید زمینه شکوفایی اقتصادی بخش گردشگری را تسهیل کنیم.

دبیر شورای راهبردی گردشگری سلامت کشور با بیان اینکه شورای راهبردی گردشگری سلامت مصوب سال 93 بوده و به امضای وزارت خانه‌های مرتبط شامل وزارت بهداشت، وزارت امور خارجه، سازمان میراث فرهنگی، نظام پزشکی کشور و اتاق ایران رسیده است، گفت: بر اساس توافق صورت گرفته با دستگاه‌های اجرایی ذکر شده لازم است تمامی بخشنامه‌ها و مصوبات از طریق شورای راهبردی عملیاتی شود.

حقیقت گفت: در دومین اجلاس اکو نیز قابلیت‌های مختلف کشور معرفی می‌شود و شورای راهبردی آماده حمایت از ایده‌ها و مشارکت بخش خصوصی در امر توسعه گردشگری سلامت است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار