مدیریت «عربی» برانکو!
کد خبر: 958855
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041RP
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۴
عصر برانکو به پایان رسید و پرسپولیس بعد از چهار فصل موفق با چهار جام، حالا با بلاتکلیفی و آینده‌ای مبهم و چه بسا بحرانی و پرچالش رو به روست، آن هم درحالی که برانکو فصلی تازه را با الاهلی آغاز خواهد کرد؛ تیمی که با استفاده از بی‌تدبیری‌های پرسپولیس، پروفسور را روی هوا زد!
دنيا حيدری
سرویس ورزشی جوان آنلاین: قرار بود پیشنهاد فسخ قرارداد را برانکو بدهد، یعنی داستان باید به گونه‌ای پیش می‌رفت که مدیرعامل پرسپولیس آدم بده نباشد و همه کاسه کوزه‌ها سر سرمربی شکسته شود. به همین دلیل هم از روز اول همه مانور و تأکید باشگاه به ادامه همکاری با برانکو بود، اما درست زمانی که عرب و دوستانش در هیئت مدیره تأکید داشتند که پول سرمربی تیم برای ادامه حضورش روی نیمکت پرسپولیس آماده است، ایمیل‌های رد و بدل شده با برانکو داستانی متفاوت داشت و گفت‌وگو‌ها اندک شباهتی به آنچه که طی این مدت به خورد رسانه‌ها و هواداران داده شده بود، نداشت؛ چراکه به مرد کروات گفته شد ۶۰۰ هزار یورو تا از طلبش آماده است و پول دستیارانش را هم سعی دارند تا قبل از شروع فصل پرداخت کنند که برانکو با توجه به شناخت این چند ساله و تجربه‌ای که از وعده‌های داده شده آقایان داشت زیر بار نرفت و تضمین خواست، البته نه فقط برای خودش و کادر فنی. او تأکید کرد که پیش پرداخت‌های بازیکنان هم باید قبل از شروع فصل داده شود و بابت آن تضمین خواست که پرواضح بود عرب نخواهد پذیرفت. اصلاً قرار هم بود که داستان به همین شکل پیش برود تا قهرمان داستان مدیرعاملی باشد که تا لحظه آخر برای نگه داشتن سرمربی تیم تلاش کرده و آدم‌بده ماجرا باید برانکویی می‌شد که به دلیل مسائل مالی عطای ادامه حضور در پرسپولیس را به لقایش بخشیده و راهش را به سمت عربستان کج کرده!

لجاجت عرب و دوستان
انتشار اخبار توافق برانکو با الاهلی و عکس‌های حضور او در کمپ این تیم در بلژیک نشان از پایان عصر موفق او در پرسپولیس دارد، اما عرب، مدیرعامل سرخپوشان همچنان سعی در رد جدایی پروفسور دارد: «درخواست برانکو قانونی نیست؛ چراکه فسخ قرارداد باید با رضایت ما باشد، اما ما چنین رضایتی نمی‌دهیم و به ادامه همکاری با او اصرار داریم.» مهدی ذاکر، مدیر حقوقی باشگاه پرسپولیس هم اگر چه تأیید می‌کند که بندی در قرارداد برانکو وجود دارد مبنی بر اینکه اگر سه ماه حقوق نگیرد، می‌تواند جدا شود، اما همچنان تأکید می‌کند که فسخ قراردادی صورت نگرفته‌است: «ما پیشتر به برانکو گفته بودیم که طلبش آماده پرداخت است و با حضور در باشگاه می‌تواند آن را دریافت کند، اما او عصر یکشنبه در نامه‌ای رسمی گفت که می‌خواهد دوستانه جدا شود که ما هم البته به شدت مخالفت و تأکید کردیم که علاوه بر مطالبات فصل گذشته، پیش پرداخت فصل آینده او نیز آماده پرداخت است.» ادعایی که البته با ایمیل‌های رد و بدل شده بین باشگاه و برانکو نمی‌خواند.» حال آنکه تمام آنچه این روز‌ها مسئولان پرسپولیس به زبان می‌آورند بازی‌ای بیش نیست، برای فریب افکار عمومی و فرار از ناراحتی و عصبانیت هوادارانی که روز گذشته مقابل در باشگاه با شعار‌هایی علیه مدیرعامل، خواهان استعفای عرب بودند؛ چراکه به خوبی می‌دانستند الاهلی به واسطه بی‌کفایتی مسئولان پرسپولیس بود که برانکو را روی هوا زد!

دست و پازدن‌های بی‌نتیجه
دوران پسا برانکو حالا آغاز شده و ادامه این بازی از سوی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس و اعضای هیئت مدیره آن سودی به حال شاگرد اول لیگ که حالا از فردایش بی‌خبر است، ندارد. باشگاه پرسپولیس همچنین در اقدامی جالب توجه یک نامه با رونوشتی به کمیته حل اختلاف فیفا و همین طور فدراسیون فوتبال عربستان و به باشگاه الاهلی عربستان ارسال کرده‌است با این مضمون که برانکو سرمربی پرسپولیس است و قرارداد او معتبر‌است و تأکید کرده با استناد به ماده‌۱۷ قانون نقل و انتقالات، الاهلی را بابت تحریک برانکو برای به خدمت گرفتن او به فیفا ارجاع می‌دهد و مدعی است که به برانکو هم گفته‌اند پنجم تیر باید در تهران باشد. حال آنکه پروفسور برنامه‌هایش را هم به الاهلی داده‌است و به فصلی تازه می‌اندیشد!

نیمکتی با نام‌های متعدد
البته با وجود تمام این نمایش‌ها، پرسپولیس در پشت پرده همچنان به دنبال انتخاب گزینه‌ای مناسب برای نیمکت خود در فصل جدید است. نیمکتی که باید دید بعد از برانکو به دست چه کسی سپرده می‌شود. افشین قطبی اولین نامی بود که برای نشستن به جای برانکو روی نیمکت پرسپولیس مطرح شد. اگرچه مذاکره با او که سابقه قهرمانی با سرخپوشان را هم دارد تکذیب شد، اما قطبی به عنوان یک مربی آزاد و البته رابطه خوبی که با خلیلی دارد گزینه دور از دسترسی نیست. هرچند نام‌های دیگری همچون یحیی، سرمربی جوان و موفق پدیده، دایی که بعد از اخراج از سایپا تیمی ندارد و همچنین کرانیچار که پیش از این در ۲۱‌بازی روی نیمکت پرسپولیس نشسته‌است نیز مطرح شده‌اند. اما بدون تردید پرسپولیس بعد از دوران موفقی که با برانکو داشته‌است، نیازمند یک مربی بزرگ، باتجربه و البته با اقتدار است تا بتواند به موفقیت‌های خود ادامه دهد. مربی‌ای که البته مسئولان باشگاه زمان زیادی را با بی‌تدبیری برای انتخاب آن از دست داده‌اند و حالا در این اندک زمان باقی‌مانده که سایر رقبای آن‌ها از مدت‌ها قبل کار خود را چه در زمینه آماده‌سازی و چه جذب بازیکنان جدید آغاز کرده‌اند کار بسیار سختی در پیش دارند؛ چراکه به واسطه ندانم کاری‌های آقایان حالا شاگرد اول لیگ از قافله عقب مانده‌است!
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار