هیچ فردی حق خرید گندم بدون اخذ مجوز در استان مرکزی را ندارد
کد خبر: 958550
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041MU
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۷
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی گفت: دستورالعمل خرید را امسال به نحوی تغییر داده‌اند و چند روز پیش به دست ما رسیده و براساس آن، هیچ فرد چه حقوقی و حقیقی حق خرید گندم را بدون اخذ مجوز و به صورت توافقی ندارد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی گفت: دستورالعمل خرید را امسال به نحوی تغییر داده‌اند و چند روز پیش به دست ما رسیده و براساس آن، هیچ فرد چه حقوقی و حقیقی حق خرید گندم را بدون اخذ مجوز و به صورت توافقی ندارد.

جواد حسنی مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی با اشاره به خرید گندم در استان اظهار داشت: تاکنون حدود  6 هزار تن گندم در شهرستان ساوه خریداری شده و تقریبا تمام لیست‌ها به صورت روزانه به بانک‌ها ارائه و درحال حاضر پول کشاورزان به صورت نقد از سوی دولت پرداخت می‌شود.

وی افزود: خرید کلزا و دانه‌های روغنی هم در استان انجام می‌شود که پول کشاورزان این محصولات هم به محض ارائه لیست به بانک به صورت نقد پرداخت می‌شود.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی تصریح کرد: خرید گندم در کل کشور 15 درصد افزایش را تاکنون نشان می‌دهد و نزدیک به 3 میلیون تن گندم تاکنون ثبت شده است.

حسنی بیان کرد: در استان 32 مرکز، کار خرید گندم را انجام می‌دهند، با پیش‌بینی‌های لازم از قبیل بحث نیروی انسانی که کار نظارت را انجام می‌دهند و عواملی که به عنوان نماینده دولت در بخش خصوصی و دولتی مستقر شده‌اند و کار خرید را انجام می‌دهند، مشکل خرید در استان وجود ندارد.

وی ادامه داد: در بحث قاچاق گندم، تاکنون  گزارش مستندی مبنی بر قاچاق گندم در استان وجود نداشته است، ضمن اینکه دستورالعمل خرید را امسال به نحوی تغییر داده‌اند و چند روز پیش به دست ما رسیده و براساس آن، هیچ فرد چه حقوقی و حقیقی حق خرید گندم را بدون اخذ مجوز و به صورت توافقی ندارد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی عنوان کرد: هیچ دلال و واسطه‌ای حق خرید ندارد، کسانی می‌توانند به صورت توافقی اقدام به خرید کنند که از سوی تشکل یا انجمن مربوطه مجوز اخذ کرده باشند، نکته دیگر اینکه محصول آرد این مقدار خرید گندم هم باید دوباره در سامانه عرضه شود.

 

حسنی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایطی که وجود دارد براساس تسهیل دولت، فروش گندم را بدون محدودیت به صنف و صنعت، خودمان انجام می‌دهیم و هیچ مشکلی در زمینه خرید گندم برای واحدها نداریم.

وی افزود: با توجه به وضعیت فعلی کشور یک مقدار حساسیت امسال در بحث خرید گندم وجود دارد، طبق پیش‌بینی‌ها، امسال یک رقمی مازاد بر سال گذشته خرید انجام می‌دهیم که امیدواریم دستگاه‌های مربوطه کمک کنند تا این مهم را به نحو مطلوب انجام دهیم.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی در پاسخ به سوال یکی از اعضا که آیا تمام گندم تولیدی را خریداری می‌کنید یا گندم برگشتی هم دارید گفت: 5 درصد افت غیرمفید و 8 درصد افت مفید را خریداری می‌کنیم، سال گذشته میزان برگشتی استان کمتر از 10 مورد بود و آن هم در مواردی بود که سن‌زدگی بالا داشتند.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار