آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی مشاغل پایان خرداد است
کد خبر: 958085
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041Ez
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷
مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین:
مصطفی پور امیدی مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین گفت: پایان خرداد، آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل است و مودیان تا زمان اعلام شده برای تنظیم و ارسال الکترونیکی مدارک خود فرصت دارند.
جوان آنلاین/ مدیر کل امور مالیاتی با اعلام این خبر اظهار داشت: مودیان مالیاتی بخش مشاغل تا پایان خردادماه سال جاری مهلت دارند نسبت به تنظیم و ارسال الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی عملکرد ۱۳۹۷ اقدام کنند.

پور امیدی تصریح کرد: برخورداری از هر نوع تسهیلات و معافیت‌های مالیاتی، به ارائه الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی بستگی دارد و فعالان اقتصادی به منظور بهره مندی از مشوق‌های قانونی نرخ صفر و یا هرگونه تسهیلات دیگر، باید اظهارنامه مالیاتی خود را در مهلت مقرر قانونی ارائه کنند.

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین یادآور شد: تسلیم اظهارنامه و پرداخت مالیات، صد درصد مکانیزه و اینترنتی است و نیازی به مراجعه حضوری افراد و یا ارائه پرینت اظهارنامه به ادارات مالیاتی ندارد.

پور امیدی در خصوص دریافت کد اقتصادی نیز اظهار داشت: مودیان محترم قبل از ارسال اظهارنامه نسبت به ثبت شماره تلفن، تعیین محل اقامتگاه قانونی خود روی نقشه جغرافیایی و ثبت تمام فعالیت‌ها با استاندارد جدید اقدام کنند در غیر این صورت ارسال اظهارنامه عملکرد ۹۷ امکان پذیر نیست.

وی اضافه کرد: معافیت مالیاتی برای صاحبان مشاغل اشخاص حقیقی در عملکرد سال ۱۳۹۷، مبلغ ۲۱۶ میلیون ریال سالانه برابر ماده ۱۰۱ قانون مالیات‌های مستقیم تصویب شده و کسانی که اظهار نامه ندهند، نمی‌توانند از این معافیت استفاده کنند.

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین تصریح کرد: با توجه به اختیار حاصل از تبصره ماده ۱۰۰ اصلاحی مصوب ۳۱ تیرماه ۱۳۹۴ قانون مالیات‌های مستقیم، مودیانی که مشمول تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌ها هستند می‌توانند با تکمیل فرم مربوطه نسبت به قطعیت مالیات عملکرد سال ۹۷ خود اقدام کرده و در خصوص این مودیان نیازی به تسلیم اظهارنامه مالیاتی نخواهد بود.

وی در خصوص نحوه تسلیم اظهارنامه گفت: مودیان مالیاتی با مراجعه به پایگاه سازمان امور مالیاتی کشور به آدرس www.tax.gov.ir از طریق رایانه‌های شخصی خود، کافی نت‌ها و دفاتر پیشخوان دولت می‌توانند نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیاتی اقدام کنند که در این راستا تقاضا می‌شود متصدیان کافی نت‌ها و دفاتر پیشخوان دولت و نیز مودیان مالیاتی، دقت لازم را در تنظیم اظهارنامه مالیاتی داشته باشند تا با مشکلی در محاسبه مواجه نشوند.

پور امیدی تاکید کرد: به مودیان توصیه می‌شود هر چه سریع‌تر نسبت به تسلیم اظهارنامه خود از طریق سامانه اعلام شده اقدام کنند تا در اواخر خرداد ماه با توجه به تراکم مراجعه افراد به پایگاه اینترنتی سازمان امور مالیاتی با مشکل مواجه نشوند.
منبع - مهر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین