بازنگری در برنامه ملی توسعه گردشگری
کد خبر: 954717
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0040Mf
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۳
معاون سازمان میراث فرهنگی خبر داد
معاون گردشگری کشور از بازنگری و به‌روز‌رسانی «برنامه ملی توسعه گردشگری» کشور با همکاری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) و یونسکو خبر داد.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: «ولی تیموری» در نشست مشترک با تسوتکوفسکی، سرپرست دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران که به منظور تبادل نظر برای آغاز فرایند بازنگری برنامه ملی گردشگری برگزار شد، گفت: در راستای توافقات انجام‌شده بین سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) در حاشیه نمایشگاه گردشگری فیتور اسپانیا ۲۰۱۸ سند همکاری‌های مشترک به منظور بهره‌مندی از کمک مشاوره‌ای این سازمان به امضا رسیده است.
وی افزود: همچنین با توجه به مشارکت یونسکو به عنوان مسئول هماهنگی انجام این پروژه، بازنگری و به‌روزرسانی برنامه ملی توسعه گردشگری ایران در دستور کار قرار گرفته است. معاون گردشگری کشور افزود: برای بازنگری، علاوه بر استفاده از ظرفیت‌های ملی، همکاری‌های بین‌المللی نیز مورد توجه این سازمان قرار دارد. تیموری به اولویت معاونت گردشگری برای بازنگری برنامه ملی توسعه گردشگری با استفاده از تجارب نهاد‌های تخصصی بین‌المللی تأکید و خاطرنشان کرد: سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به دلیل وجود زمینه‌ها و پروژه‌های مشترک به ویژه در حوزه‌های مرتبط با آثار و سایت‌های فرهنگی- تاریخی، همکاری و مشورت‌های نزدیکی با یونسکو دارد، بنابراین همکاری‌ها به ویژه مشارکت در بازنگری برنامه ملی توسعه گردشگری و تعریف پروژه‌های اجرایی گردشگری فرهنگی مورد تأکید دو طرف قرار دارد.
همچنین در این نشست سرپرست دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران نیز به برخی اصلاحات در برنامه‌های یونسکو در قالب سند چارچوب کمک‌های توسعه سازمان ملل (UNDAF) اشاره و بیان کرد: پایه این اصلاحات مبتنی بر فعالیت‌های بین بخشی در راستای نیاز‌های دولت‌ها خواهد بود و بر این اساس، سند مربوط در چارچوب یکپارچه‌سازی فعالیت‌های همه آژانس‌های سازمان ملل در تهران مورد بازبینی قرار خواهد گرفت.
تسوتکوفسکی هدف از انجام این پروژه را ظرفیت‌سازی برای افزایش مقاومت در شرایط تحریم در آینده عنوان کرد و گفت: در سند مذکور در بخش اقتصاد مقاومتی فعالیت‌های فرهنگی و گردشگری پیش‌بینی و بر علاقه‌مندی یونسکو برای حضور پررنگ‌تر در این بخش و ارائه ایده‌های مختلف اشاره شده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار