دولت همکاری کند، هزینه‌های زندگی کارگران را کاهش می‌دهیم
کد خبر: 953243
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003zyt
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۸
وزیر کار در مراسم روز بسیج کارگری‌:
وزیر کار، رفاه و تعاون گفت: ما باید مشکلات معیشتی کارگران را حل کنیم و تمام این مشکلات با پرداخت‌های نقدی حل نمی‌شود، به عنوان مثال برای حل مشکل مسکن کارگران باید وزارت مسکن به سمت ساخت مسکن ارزان قیمت و اجتماعی برود.
سرویس ایثار و مقاومت جوان آنلاین: به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بسیج کارگری، همزمان با سالروز شهادت شهید برونسی و روز کارگر محمد شریعتمداری وزیر کار، رفاه و تعاون به همراه مسئول سازمان بسیج کارگری کشور و جمعی از دانش‌آموزان از خط تولید شرکت محورسازان ایران خودرو بازدید کردند.
وزیر کار در مراسم روز بسیج کارگری در این شرکت گفت:کار و تولید در جامعه ما همواره جایگاه بالایی داشته و در آموزه‌های دینی ما به رسیدگی به معیشت کارگران توجه شده است. شریعتمداری افزود: در زمان جنگ تحمیلی بسیاری از سرداران و فرماندهان جنگ از جامعه کارگری بودند و این افتخار جامعه کارگری است که همواره پای انقلاب ایستاده است.
وی گفت: در بیانیه گام دوم انقلاب به جوانگرایی تأکید شده است و کار را باید به جوان با استعداد سپرد.
وزیر کار گفت: ما در پایان سال تلاش کردیم و جلسات زیادی با جامعه کارگری داشتیم. در آخر سال جلسه ۱۳ ساعته با نمایندگان کارگری و کارفرمایی داشتیم و تلاش کردیم دستمزد‌ها را تا حدی بالا ببریم که هم به کارفرما فشار وارد نشود و هم مشکلات کارگران تا حدی حل شود.
وی بیان کرد: ما باید مشکلات معیشتی کارگران را حل کنیم و تمام این مشکلات با پرداخت‌های نقدی حل نمی‌شود، به عنوان مثال برای حل مشکل مسکن کارگران باید وزارت مسکن به سمت ساخت مسکن ارزان قیمت و اجتماعی برود.
وزیر کار گفت: در زمان جنگ ما بن داشتیم، امروز هم باید بن کارگری داده شود تا هزینه زندگی کارگران کاهش پیدا کند و اگر بتوانیم سهم ارز توزیع کالای اساسی را از دولت بگیریم، می‌توانیم هزینه‌های زندگی کارگران را کاهش دهیم.
وی افزود: باید رابطه دستمزد و کار اصلاح شود و اگر شخصی با فکر توانست سود کارخانه‌ای را افزایش دهد، باید در این سود سهیم باشد.
وزیر کار بیان کرد: خصوصی‌سازی هم یکی دیگر از راه‌حل‌ها است. اگر کارگران را در خصوصی‌سازی سهیم کنیم باعث ایجاد انگیزه در کارگران می‌شود.
شریعتمداری گفت: اگر کارگر دغدغه معیشت نداشته باشد هم حوادث کارگری کاهش پیدا می‌کند و هم امید زیاد می‌شود.
وی افزود: ما سال گذشته در وزارت صمت برای حمایت از تولید داخلی ورود هزار و ۴۰۰ گروه کالایی را به کشور محدود کردیم. ما حدود ۴ میلیون کارگر در تهران داریم که باید برای بهبود معیشت آنان تلاش کنیم. امسال سال رونق تولید است و زمانی رونق تولید شکل می‌گیرد که از سیاست‌های تولید حمایت شود.

بسیج کارگری از طرح حاتم رونمایی کرد
دکتر رعیتی فرد، رئیس سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور در حاشیه این مراسم ضمن بیان اینکه جامعه کارگری در جنگ تحمیلی ۱۴ هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرد، گفت: امروز در جنگ اقتصادی هستیم و امیدواریم با اعتماد به کارگران بتوانیم این تهدید را به فرصت تبدیل کنیم.
وی افزود: بسیج کارگری به کمک دولت آمده و امیدواریم با همکاری‌های مناسب از همه فرصت‌های بسیج برای فعالیت مراکز تولیدی استفاده شود. اگر در جنگ پیروز شدیم به خاطر استفاده از ظرفیت بسیج مردمی بود و امروز هم در حوزه صنعت ظرفیت‌های مردمی به دولت کمک می‌کند.
همچنین در این مراسم از طرح «حاتم» بسیج کارگران و کارخانجات که در جهت حمایت از تولید ملی می‌باشد رونمایی شد.
در این مراسم از خانواده شهدای کارگر، کارگران نمونه بسیجی کارخانجات تولیدی کشور و کارفرمای نمونه بسیجی تقدیر و تشکر به عمل آمد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار