جامعه پزشکی آماده کمک به آسیب دیدگان ناشی از سیل است
کد خبر: 951606
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003zYU
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶
عضو هیئت مدیره سازمان نظام پزشکی اصفهان:
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، سعی شده از توان تخصصی جامعه پزشکی مانند پزشکان عمومی و تخصص‌های مورد نیاز استفاده شود و همکاران در نوبت‌های مختلف در این مناطق حضور یافته و مرحمی بر زخم عزیزان سیل زده باشند.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان،عضو هیئت مدیره سازمان نظام پزشکی اصفهان نیز در این برنامه عنوان کرد: جامعه پزشکی اصفهان همزمان با شروع فاجعه سیل در استان های شمالی و لرستان و خوزستان همگام با سایر مردم استان هم قدم شدند و سعی کردند با همدلی و اقدامات مورد نیاز، مرحمی بر زخم این عزیزان باشند.
دکتر غلامحسین صادقیان با اشاره به هماهنگی های صورت گرفته با مدیریت بحران استانداری و دانشگاه های علوم پزشکی مناطق سیل زده افزود: سعی بر آن بوده که عمده کمک های جامعه پزشکی در راستای مباحث بهداشتی و سلامت مردم باشد.
وی ادامه داد: با هماهنگی های انجام شده تعدادی کانکس برای ایجاد خانه های بهداشت در روستاها تهیه شد و تعدادی ژنراتور برق، اقلام بهداشتی و اقلام دارویی مورد نیاز با فراخوان جامعه داروسازی استان نیز تهیه گردید که طی اکیپ های مختلفی به مناطق سیل زده اعزام شد. همچنین با هماهنگی های صورت گرفته با دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، سعی شده از توان تخصصی جامعه پزشکی مانند پزشکان عمومی و تخصص های مورد نیاز استفاده شود و همکاران در نوبت های مختلف در این مناطق حضور یافته و مرحمی بر زخم عزیزان سیل زده باشند.
صادقیان تاکید کرد: از زمان وقوع سیل، ستادی تحت عنوان جمع آوری و ارسال کمک های جامعه پزشکی در سازمان نظام پزشکی اصفهان تشکیل شده و اقدام به جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی جامعه پزشکی استان نموده که نخستین محموله آن هفته گذشته به مناطق سیل زده ارسال گردیده است.
در ادامه دکتر حیدرعلی عابدی ابراز نمود: جامعه پزشکی اصفهان علاوه بر اعلام امادگی در راستای کمک رسانی حرفه ای و حضوری، آماده خدمت رسانی به آسیب دیدگان ناشی از حوادث سیل نیز هستند؛ چرا که استان اصفهان در بحران سیل اخیر به عنوان استان معین انتخاب شده و قطعا هموطنان برای درمان به این استان مراجعه خواهند کردند.
وی افزود: از ابتدای زمانی که در استان های مختلف سیل آمده، تیم های سیار از سوی هلال احمر و جامعه پزشکی حضور یافتند و برای تأمین نیازهای اولیه یکسری تلاش هایی را انجام داده اند. همچنین می بایست نسبت به ترمیم مراکز بهداشت و درمانی مناطق سیل زده که آسیب دیده اند اقدامات لازم صورت گیرد تا مسائل و مشکلات مرتفع گردد.
عابدی تصریح کرد: طرحی در قالب ۶ بند به محوریت فراکسیون امید تهیه شده که یکی از بندها کمک به سیل زدگان از صندوق توسعه است؛ البته قدم های دیگری هم باید برداشته شود، به این دلیل که خسارت ناشی از سیل بسیار وسیع است و دولت به تنهایی از عهده آن بر نخواهد آمد .
شایان ذکر است در این مراسم، استاندار اصفهان، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، اعضای شورای شهر اصفهان و تعداد کثیری از جامعه پزشکان استان حضور داشتند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار