۱۵محموله کمک‌های سپاه استان قزوین به گلستان ارسال شد
کد خبر: 950078
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003z9q
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶
معاون اجرایی سپاه استان قزوین:
سرهنگ محرمعلی والدی معاون اجرایی سپاه استان قزوین گفت: هر روز محموله‌های کمک از قزوین به گلستان ارسال می‌شود و تاکنون ۱۵ محموله کامیون و نیسان شامل لوازم بهداشتی و موادغذایی و دیگر اقلام ضروری از شهرستان‌های استان قزوین برای کمک به مردم سیل زده ارسال شده است.
جوان آنلاین: معاون اجرایی سپاه استان قزوین: با اشاره به اقدامات سپاه استان در مناطق سیل‌زده گلستان اظهار کرد: با توجه به هماهنگی‌های انجام شده قزوین به عنوان استان معین ۱۰ روستای شهر سیمین شهر استان گلستان تعیین شده است که قریب ۷ هزار خانوار و ۲۳ هزار نفر جمعیت دارد.

وی افزود: برنامه ریزی و هماهنگی‌های لازم به منظور ساماندهی فعالیت‌ها و اوضاع در مناطق سیل زده و کمک رسانی به آسیب دیدگان سیل از جمله اقدامات انجام شده است.

معاون اجرایی سپاه استان قزوین تصریح کرد: توزیع آذوقه و اقلام ضروری همچون چکمه، پتو، بیل و اقلام مورد نیاز برای تمیزکردن خانه‌های سیل زده و همچنین توزیع گونی برای ایجاد خاکریز جهت ممانعت از پیشروی آب به روستا‌ها و تهیه امکانات و تجهیزاتی نظیر بیل میکانیکی، پمپ لجن‌کش و کف کش برای امدادرسانی به سیل زدگان از دیگر اقدامات سپاه استان برای کمک به هموطنان سیل زده است.

وی ادامه داد: همچنین با هماهنگی‌های صورت گرفته چندین قایق اجاره شده و برای تردد در اختیار مردم گذاشته شده است؛ ضمن اینکه دو قایق دیگر نیز از قزوین به این مناطق ارسال خواهد شد تا با اضافه شدن به تعداد قایق‌های کنونی شرایط برای امداد رسانی به سیل زدگان تسریع یابد.

والدی عنوان کرد: شناسایی محلات آسیب دیده برای برنامه‌ریزی جهت کمک رسانی و ارائه خدمات مورد نیاز، ارائه گزارشات روزانه از فعالیت‌های انجام شده به استانداری گلستان و ستاد قرارگاه مرکزی در گرگان و بررسی‌های میدانی و حضوری از میزان بالا رفتگی یا کاهش آب از دیگر اقدامات است.

ایجاد خاکریز برای جلوگیری از پیشروی آب به روستا‌ها
وی بیان کرد: متاسفانه روستا‌هایی که در معرض آب گرفتگی قرار گرفتند رو به افزایش است به ویژه در شهر گمیشان آب کمی بالا آمده و همچنین روستا‌های اطراف آب قلعه و بندرترکمن که روز به روز بیشتر خطر سیلاب آن‌ها را تهدید می‌کند که برای همین منظور هماهنگی لازم و پیگیری برای باز کردن آبراه‌های مدنظر در حال انجام است.

معاون اجرایی سپاه استان قزوین ابراز کرد: یکی دیگر از اقدامات خوب انجام شده با همکاری مردم ایجاد خاکریز در دو بخش و در اطراف روستا‌های در معرض آب گرفتگی بود به طوریکه فاصله خاکریز اول با دوم نزدیک به ۱۰ متر و با ارتفاع بیش از سه متر است که این امر موثر واقع شد و خوشبختانه از ورود آب به این روستا‌ها جلوگیری به عمل آمد.

وی افزود: با وجود فعالیت‌های صورت گرفته همچنان آب گرفتگی در اطراف روستا‌ها وجود دارد و امیدواریم این آب گرفتگی تا یک ماه آینده فروکش کند.

والدی تصریح کرد: اکنون در سیمین شهر و ۱۰ روستای دیگر مردم زندگی عادی خود را ادامه می‌دهند و توزیع کمک‌های اولیه و غذای گرم و ارزاق و نیازمندی‌های بهداشتی و دیگر اقلام مورد نیاز در حال انجام است و مشکل خاصی وجود ندارد؛ فقط دو روستا دارای مشکل است که اقدامات لازم برای تردد مردم و جابه جایی مسافران و توزیع اقلام مورد نیاز صورت گرفته است.

وی با اشاره به اقلام مورد نیاز در مناطق سیل زده بیان کرد: در این مناطق بیشتر به ابزارآلات و ماشین آلاتی نظیر بیل میکانیکی، لودر، کامیون و همچنین اقلامی همچون چکمه، گونی و موادغذایی نیاز است.

این مسئول تصریح کرد: هر روز محموله‌هایی از قزوین به گلستان ارسال می‌شود و تاکنون ۱۵ محموله کامیون و نیسان شامل لوازم بهداشتی، موادغذایی، پوشک بچه، پتو، شیرخشک و ابزارآلاتی نظیر بیل و فرغون از شهرستان‌های استان قزوین برای کمک به مردم سیل زده ارسال شده است.

وی در پایان گفت: اکنون بیشترین تمرکز ما برای خرید و ارسال کف کش و لجن کش برای تخلیه آب از منازل سیل زده است.
منبع : صبح قزوین
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار