خرید و فروش ارز در خیابان جرم است
کد خبر: 948412
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003yiy
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۰
دادستان تهران:
دادستان تهران به کسانی که در معابر به خرید و فروش ارز اقدام می‌کنند، هشدار داد و گفت: این اقدام جرم است و خرید و فروش ارز باید در سامانه‌های معتبر انجام شود.
سرویس جامعه جوان آنلاین: عباس جعفری‌دولت‌آبادی در حاشیه ششمین کمیته مقابله با گرانفروشی در رابطه با آخرین اقدامات صورت گرفته در زمینه دستگیری دلالان ارز اظهار کرد: یکی از اقدامات مهمی که در شعب ویژه انجام شده، تمرکز بر پرونده‌های ارزی بود که تعدادی متهم ارزی در بازداشت هستند. وی افزود: این افراد یا ارز را گرفته و کالا وارد نکرده‌اند یا ارزی که آورده‌اند را در بازار آزاد فروخته‌اند.
دادستان تهران با اشاره به اینکه بخش دوم این پرونده به دلالان ارزی اختصاص دارد، ادامه داد: این افراد به صورت غیرمجاز به فروش ارز اقدام می‌کردند که با همکاری پلیس و بانک مرکزی چند کار مهم در این زمینه صورت گرفت. اول اینکه ۱۵طرح عملیاتی برای جمع‌آوری دلالان ارز انجام شده و حدود ۸۰ کیفرخواست صادر گردیده و محاکمه شده‌اند و اکنون ۶۰ نفر به اتهام اخلال در نظام اقتصادی به همین لحاظ در زندان‌ها تحمل حبس می‌کنند. جعفری‌دولت‌آبادی به کسانی که در معابر به خرید و فروش ارز اقدام می‌کنند، برای یک‌بار دیگر هشدار داد و گفت: این اقدام جرم است و خرید و فروش ارز باید در سیستم بانکی و مؤسسات معتبری که بانک مرکزی اعلام می‌کند، انجام شود. وی خاطرنشان کرد: طرح‌های پلیس کماکان ادامه دارد و بانک مرکزی هم از طرح دادستانی حمایت کرده و همکاری خوبی داشته است. دادستان تهران بیان کرد: کسانی که در حال حاضر محکوم شده‌اند یا دستگاه POS در خیابان به همراه داشته‌اند یا مقادیر بسیار زیادی ارز از آن‌ها کشف شده است. برخی هم چهره‌های پنهان این نحوه توزیع ارز هستند که تعدادی در این پرونده‌ها ارزی دستگیر شده‌اند و حساب‌های برخی هم بسته شده است. جعفری‌دولت‌آبادی به همه کسانی که در پشت‌پرده فروش ارز نقش دارند، هشدار داد و گفت: دستگاه‌های نظارتی و امنیتی این افراد را نظارت می‌کنند و به نوبت سراغ آن‌ها خواهیم رفت و از آنجایی که ارز تأثیر زیادی بر سایر کالا‌ها دارد پرونده‌های مربوط به آن در حوزه اتهام اخلال در نظام اقتصادی قابل بررسی است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار