کاشت نهال در ۵۰۰هکتار از اراضی استان مرکزی همزمان با روز درختکاری
کد خبر: 947748
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003yYG
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی خبر داد
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی از کاشت نهال در ۵۰۰هکتار از اراضی ملی و همچنین مستثنیات استان مرکزی همزمان با پانزدهم اسفند، روز درختکاری خبر داد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی از کاشت نهال در ۵۰۰هکتار از اراضی ملی و همچنین مستثنیات استان مرکزی همزمان با پانزدهم اسفند، روز درختکاری خبر داد.

عبدالحسین محمدی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی اظهار داشت: برمبنای برنامه ریزی صورت گرفته برای آئین روز ملی درختکاری سال جاری که ۱۵ اسفندماه در سراسر استان اجرا خواهد شد، بیش از ۱۸۰هزار اصله نهال در اراضی استان مرکزی کاشته می شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی افزود: مقرر است در جوار شهر اراک در منطقه تفریحی چپقلی نیز به مساحت بیش از ۱۲ هکتار در روز درختکاری سال جاری، نهال درختان مثمر کاشته شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی ادامه داد: همچنین در این روز بیش از ۲۳۰ هزار نهال گلدانی در سراسر استان از سوی ادارات منابع طبیعی برای کاشت بین متقاضیان توزیع می شود که از این تعداد، ۱۵۰ هزار اصله نهال صنوبر است.

محمدی بیان کرد: همچنین بیش از ۴۰ هزار نهال گلدانی سرو و زبان گنجشگ و ۱۲ هزار اصله نهال گلدانی درخت سنجد نیز بین مردم استان برای کاشت توزیع خواهد شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی خاطرنشان ساخت: شعار هفته ملی منابع طبیعی در سال جاری «منابع طبیعی، بزرگترین سرمایه ملی» است.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار