برگزاری 188 مانور توسط شرکت گاز خراسان رضوی در سال 97
کد خبر: 947474
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003yTq
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۱
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی از برگزاری 188 مانور در سطوح مختلف توسط این شرکت از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت:  نتیجه این مانورها ارتقای آمادگی در بین کارکنان است.

سیدحمیدفانی در مانور سطح A زلزله که با حضور مهندس یوسفی پور رئیس  HSE و پدافند غیرعامل شرکت ملی گاز ایران و جمعی از مقامات استانی و محلی برگزار شد اظهار کرد: از ابتدای سال 97 تاکنون، 188 مورد مانور در سطوح مختلف برگزار شده که این آمار نسبت به سال 96 افزایش چشمگیری داشته است.

وی نتیجه برگزاری این مانورها را ارتقای آمادگی کارکنان در مواجهه با بحران عنوان کرد و افزود: میزان آمادگی باید در سطحی باشد که اگر خدای ناکرده اتفاقی افتاد، بتوانیم با یک حضور موثر و اثربخش بحران را مدیریت کنیم. البته این نکته نیاز به یادآوری دارد که زلزله کرمانشاه به همگان نشان داد که شبکه های گاز از مقاومت بسیار خوبی برخوردار است. 

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی افزود: البته این نکته که فقط ما آمادگی داشته باشیم کافی نیست. باید مردم نیز آماده باشند و بدانند در مواقع حساس باید چه کاری را انجام دهند. زیرا امروزه شبکه های گاز تا اتاق های خواب مردم پیشروی کرده است. یک نشت گاز می تواند انفجار مهیبی را رقم بزند. باید در قدم بعدی مردم مورد آموزش قرار گیرند.

لزوم هماهنگی برای وصل موقت گاز در شرایط بحرانی

فانی در ادامه با اشاره به لزوم هماهنگی بین سازمانی شرکت گاز و نظام مهندسی خاطرنشان کرد: در زلزله کرمانشاه پس از گازدار شدن شبکه و پایداری آن مردم نتوانستند از این نعمت الهی در آن شرایط سخت استفاده کنند. زیرا امکان تایید ایمنی گاز در داخل منازل وجود نداشت. در مانور امروز مقرر شد تا با هماهنگی سازمان نظام مهندسی فلوچارتی تهیه شود که اگر در این شرایط قرار گرفتیم بتوانیم با یک تصمیم درست زمینه افزایش خدمت رسانی به مردم را فراهم کنیم. مردم باید بتوانند از گرمایش گاز هرچند بصورت موقت در شرایط بحرانی استفاده کنند.

برگزاری مانورها سرمایه گذاری برای امنیت شهروندان است

مدیرعامل شرکت گاز استان برگزاری مانورها را سرمایه گذاری برای ایجاد امنیت شهروندان عنوان کرد و افزود: با این اقدامات اگر بتوانیم حتی جان یک نفر را بیشترنجات دهیم به نتیجه مطلوب رسیده ایم.

هماهنگی مردم و مسئولان با شرکت گاز در حفاری های شهری و روستایی

فانی اشاره به بسته شدن پرونده گازرسانی خراسان رضوی در سال آینده خطاب به مردم و مسئولان گفت: امروزه شبکه های گاز در همه جای استان وجود دارد. مردم و مسئولان باید به جهت افزایش ضریب ایمنی و امنیت قبل از انجام هر نوع حفاری و ایجاد تغییر در معابر و ساخت و سازهای جدید با شرکت گاز هماهنگ باشند تا خدای ناکرده شاهد وقوع انفجار بر اثر نشت گاز نباشیم. 

وی ضمن قدردانی از همه مردم و مسئولان افزود: برای نگهداری شبکه و ارائه خدمات پایدار نیازمند همکاری مردم و مسئولان هستیم.

 فانی تصریح کرد: شرکت گاز استان پس از اتمام عملیات اجرایی گازرسانی به سمت افزایش سرعت و کیفیت خدمات بصورت گسترده حرکت خواهد کرد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار