هنرمندان صنایع دستی تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار می‌گیرند
کد خبر: 927546
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003tIQ
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۲
مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی:
مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی از امکان بیمه کلیه افراد شاغل در صنایع‌دستی و هنرهای سنتی دارای مجوز معتبر از سوی سازمان خبر داد.

مرتضی آبدار اظهار داشت: طی تفاهم نامه همکاری بین صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان، عشایر و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی، در راستای اجرای ماده 2 آیین نامه اجرایی تفاهم نامه امکان برخورداری افراد شاغل در صنایع دستی  و هنرهای سنتی دارای مجوز معتبر از سوی صندوق مذکور فراهم گردید.

وی تاکید کرد: رونق و شکوفایی صنایع دستی در سایه حمایت از هنرمندان و تولید کنندگان صنایع دستی محقق می گردد، زیرا اهمیت صنایع دستی در بخش صادرات غیرنفتی و اشتغال زایی می‌تواند در رونق صادرات و توسعه پایدار موثر باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان خاطرنشان کرد: مهم‌ترین هدف این تفاهم نامه حمایت از هنرمندان صنایع دستی است و موضوعاتی مانند بازنشستگی، فوت و از کارافتادگی هنرمندان صنایع دستی و شاغلان روستایی و عشایری مورد توجه قرار گرفته است. طی این تفاهم نامه 10 درصد حق بیمه هنرمندان صنایع دستی را دولت و پنج درصد آن را هنرمندان پرداخت خواهند کرد.

وی در خصوص افراد تحت پوشش این بیمه، گفت: صنعتگران صنایع دستی شاغل در روستاها و شهرها که دارای پروانه مشاغل خانگی و یا پروانه تولید انفرادی هستند، شامل این بیمه می شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تصریح کرد: در این راستا متقاضیان می توانند با مراجعه و اخذ معرفی نامه از معاونت صنایع دستی استان و یا نمایندگی های اداره کل در شهرستانها، با مراجعه به کارگزاری‌های صندوق برای دریافت عضویت و بهره مندی از مزایای بیمه شغلی اقدام کنند.

آبدار خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد ۱۱ هزار هنرمند در ۸۶ رشته صنایع دستی در استان آذربایجان شرقی به طور مستقیم فعالیت می کنند.

لازم به ذکر است متقاضیان شاغل در شهرستان تبریز به منظور دریافت معرفی نامه به ساختمان معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی واقع در خیابان امام، نبش خیابان شهید جدیری مراجعه کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار