مرکز رشد علوم دارویی در دانشگاه آزاد دامغان ایجاد می شود
کد خبر: 927531
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003tIB
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۳
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان گفت: این دانشگاه موفق شد برای ایجاد مرکز رشد علوم دارویی مجوز دریافت کند.

نعمت‌ الله نعمتی گفت: پس از گذشت 2 سال از موافقت اولیه راه اندازی مرکز رشد علوم دارویی دامغان، موافقت اصولی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صادر شد.
وی از اختصاص بودجه 2 میلیارد ریالی برای حمایت از ایده‌ های فناورانه و کارآفرینانه استادان و دانشجویان دانشگاه خبر داد و گفت: در حال حاضر 6 هسته فناور، 2 واحد فناور و 2 واحد کارآفرین، شناسایی و در مرکز رشد علوم دارویی واحد دامغان مستقر شده اند.
نعمتی تصریح کرد: تاسیس این مرکز، گام بزرگی در توسعه دانشگاه است که از این پس، حمایت از ایده ‌ها و طرح‌ های نوآورانه برابر با بخشنامه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شامل هسته ‌های زیر پوشش خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به الزام طی ‌شدن مهلت یک تا سه ‌ساله تبدیل مجوز موافقت اصولی به موافقت قطعی مرکز رشد علوم دارویی این دانشگاه، امیدواریم در 18 ماه آینده با توسعه فعالیت ‌های مرکز رشد علوم دارویی، موافقت قطعی را نیز دریافت کنیم.
نعمتی به حوزه فعالیت این مرکز اشاره کرد و افزود: استادان، دانشجویان و دانش‌ آموختگان دانشگاه که ایده ‌هایی با قابلیت تجاری ‌سازی در زمینه ‌های مختلف به‌ ویژه در حوزه سلامت، دارو و غذا دارند، می ‌توانند طرح‌ های خود را به مرکز رشد علوم دارویی واحد دامغان ارسال کنند.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان تصریح کرد: با توجه به زیرساخت‌ های موجود در زمینه ‌های پژوهشی، آموزشی، خوابگاهی و فضای دانشگاهی، این واحد از نظر تعداد دانشجو با مشکل خاصی مواجه نیست و به هر تعداد که از سوی وزارت علوم و سازمان مرکزی، داوطلب تحصیل تخصیص پیدا کند، پذیرش انجام می‌کنیم.
دانشگاه آزاد اسلامی دامغان دارای 6 دانشکده داروسازی، حقوق، علوم پایه،علوم کشاورزی و صنایع غذایی، فنی و مهندسی است که در این دانشکده ها بیش از 150 رشته گرایش در سطوح کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای حرفه‌ای و دکتری تخصصی پذیرای دانشجو از سراسر کشور است.
دانشگاه آزاد دامغان دارای 35 آزمایشگاه است که بیش از 400 آزمایش در این آزمایشگاه ها انجام می‌شود و در طرح ساها یکهزار و 22 دستگاه ثبت شده دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار