۲ میلیون نفر از جمعیت آذربایجان غربی تحت پوشش بیمه سلامت
کد خبر: 927450
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003tGs
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۰
مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان غربی گفت: بیمه سلامت بزرگ‌ترین بیمه‌ای است که در کنار بیمه تأمین اجتماعی ۲ میلیون نفر را در استان تحت پوشش قرار داده است.
نادر نانبخش با اشاره به اینکه یک میلیون و ۹۲۰ هزار نفر در پنج صندوق این بیمه عضو هستند، افزود: ۸۰ درصد خدمات در سطح استان مربوط به سازمان علوم پزشکی است.
وی با اعلام اینکه آذربایجان غربی رتبه سوم کشوری را در بخش پوشش بیمه همگانی کسب کرده است، ادامه داد: ۵۷ دفتر پیشخوان و نمایندگی برای ارائه خدمات بیمه‌ای با صندوق‌های بیمه سلامت همکاری می‌کنند.
مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی با بیان اینکه هر فرد صرفاً با پرداخت ۱۰ هزار ریال صاحب دفترچه بیمه سلامت می‌شود، گفت: در حال حاضر در حدود یک هزار و ۷۰۰ پزشک و موسسه با اداره نظارت و ارزشیابی اداره کل بیمه سلامت استان قرارداد همکاری دارند.
وی با بیان اینکه مؤسسات طرف قرار بیمه سلامت آزمایشگاه‌ها، مرکز رادیولوژی، مرکز درمانگاه، فیزیوتراپی‌ها، فیزیولوژی‌ها، بیمارستان، مرکز‌ام آر آی، مرکز جراحی سرپایی و محدود، هفت مرکز سی تی اسکن، کلینیک تخصصی و فوق‌تخصصی و مرکز سنگ‌شکن است و داروخانه‌ها را شامل می‌شود، افزود: پنج گروه از بیماران خاص شامل بیماران کلیوی، تالاسمی، هموفیلی،‌ام اس و پیوند کلیه با ۲ هزارو ۸۰۰ نفر از خدمات این بیمه بهره‌مند می‌شوند.
نانبخش با اشاره به اینکه بیماران خاص از پرداخت هزینه‌های درمان و بستری معاف هستند، افزود: از سال ۹۳ با جریان یافتن طرح تحول سلامت و با متمرکز شدن چند بیمه مختلف به خصوص بیمه خدمات درمانی و اقشار مختلف در کشور ایجاد شد و هم اکنون بیمه سلامت در کنار بیمه تأمین اجتماعی بیشترین تعداد افراد تحت پوشش را دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار