بیشترین کشفیات دارو، لوازم آرایشی بهداشتی، پارچه و سیگاراست
کد خبر: 927358
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003tFO
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۲
رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان:
طرح مرصاد با تمرکز بر مبارزه با احتکار درصدد کشف انبارهای احتکار اقلام ضروری و مورد نیاز مردم است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ،سعید سلیمیان در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در راستای مبارزه با قاچاق کالا تعداد هزار و 805 پرونده در پلیس آگاهی استان اصفهان در سال جاری تشکیل شده است.

وی با بیان این که پرونده‌های قاچاق بالای 500 میلیون تومان در استان اصفهان 71 درصد رشد داشته است، افزود: پرونده‌های بالای 100 میلیون تومان 16 درصد رشد داشته و باندهای متلاشی‌شده قاچاق 20 درصد افزایش یافته است.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با بیان این که ارزش ریالی کشف کالای قاچاق در استان اصفهان 18 درصد رشد داشته است، گفت: بیشترین فراوانی کشف کالای قاچاق در استان اصفهان، دارو، لوازم آرایشی بهداشتی، پارچه و سیگار بوده است.

وی با بیان این که ارزش ریالی پرونده‌ها در 5 ماهه نخست سال 97 با رشد 95 درصدی مواجه بوده است، خاطرنشان کرد: پرونده‌های اختلاس مالی 67، پرونده‌های زمین‌خواری 44 درصد، پرونده‌های اخلال در بازار 50 درصد، پرونده‌های فرار مالیاتی 300 درصد و پرونده‌های تبانی و تقلب در معاملات 100 درصد افزایش یافته است.

سلیمیان از افزایش 700 درصدی پرونده‌های احتکار در استان اصفهان خبر داد و اذعان داشت: طرح مرصاد با تمرکز بر مبارزه با احتکار درصدد کشف انبارهای احتکار اقلام ضروری و مورد نیاز مردم است.

وی ادامه داد: 173 انبار طی یک ماه گذشته بازدید شد که از این تعداد 50 انبار به دلیل عدم اعلام به سازمان صنعت، معدن تجارت و عدم توزیع در بازار پلمب شد؛ پرونده‌های قضایی این احتکارها تشکیل شد که ارزش آن‌ها 725 میلیارد ریال است؛ اخیراً 8 انبار احتکار در اصفهان و 6 انبار در تیران کشف شده است.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان تأکید کرد: انبارهای رسمی به انبارهای غیر رسمی منتقل شده و از مردم می‌خواهیم در صورت داشتن اطلاعات و اخبار از این انبارها، پلیس را در جریان قرار دهند؛ پرونده‌های فرار مالیاتی طی 5 ماه گذشته به ارزش بیش از 61 میلیارد و 659 میلیون ریال بوده است.

وی عنوان داشت: اخیراً برخی از متخلفان با سواستفاده از مدارک عده‌ای از افراد بی‌سواد اقدام به تأسیس شرکت‌های بازرگانی کرده و از مردم کلاهبرداری می‌کنند.

سلیمیان تصریح کرد: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری فردی تحت عنوان مجری یکی از شبکه‌های رادیویی از آنان، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان اصفهان قرار گرفت.

وی بیان داشت: در تحقیقات صورت‌گرفته مشخص شد که فردی با شاکیان تماس گرفته و تحت عنوان این که مجری یکی از شبکه‌های رادیویی است عنوان می‌کرد که «شما برنده جایزه ویژه ما در قرعه‌کشی شده‌اید» و با چرب‌زبانی خاصی آن‌ها را پای عابربانک کشانده و پس از این که شاکیان، عملیات بانکی را به‌ دستور تماس‌گیرنده انجام می‌دادند، حساب‌شان خالی می‌شد.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: متهم با هوش بالای خود آرزوها و نیازهای شاکیان را به‌هنگام ارتباط تلفنی دریافته و وعده جایزه‌ای با همان موضوع به آنان می‌داد به‌طور مثال به شخصی که آرزوی رفتن به کربلا داشت او را برنده جایزه سفر به عتبات معرفی می‌کرد.

وی با بیان این که متهم با این شیوه توانسته بود از 70 شهروند اصفهانی بالغ بر 5 میلیارد ریال کلاهبرداری کند، خاطرنشان کرد: کارآگاهان این پلیس با یک کار علمی دقیق و حساب‌شده توانستند مخفیگاه متهم را در شهرستان کرج شناسایی کنند.

سلیمیان اظهار داشت: مأموران پس از شناسایی متهم، با اخذ نیابت قضایی به محل مذکور اعزام شدند و طی یک عملیات ضربتی وی را دستگیر و به اصفهان منتقل کردند.

وی با اشاره به اعتراف صریح متهم در مورد بزه انتسابی خود تصریح کرد: تلاش‌ها برای کشف کلاهبرداری‌های احتمالی متهم در استان‌های دیگر کشور و شناسایی مال‌باختگان در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار دارد.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با تذکر نسبت به اینکه برای دریافت جایزه در قرعه‌کشی برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی نیاز به رفتن پای عابربانک نیست، گفت: به شهروندان توصیه می‌کنیم از توجه کردن به چنین تماس‌هایی خودداری کرده و هرگز به درخواست تماس‌گیرندگان عمل نکنند و پای عابربانک‌ها نروند.

وی از دستگیری زنی که به بهانه جن‌گیری، بالغ بر 30 میلیارد ریال از 6 نفر کلاهبرداری کرده بود در عملیات کارآگاهان این پلیس خبر داد و اظهار کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری زن رمالی از وی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان قرار گرفت.

سلیمیان افزود: فرد مال‌باخته در تحقیقات پلیس عنوان داشت، مدتی بود که با مشکلات حادی در زندگی مواجه بودم تا این که به وسیله یکی از دوستانم با زن رمالی آشنا شدم که به من گفت در منزل شما جن وجود دارد و باید به آنجا بیایم و آن را خارج کنم.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: وقتی زن رمال به منزل این فرد مراجعه و طلا، جواهرات و اشیای عتیقه او را می‌دید، عنوان می‌کرد که باید آن‌ها را به من بدهید تا آن‌ها را به منزل خود برده و سر فرصت جن را از آن‌ها خارج کنم که شاکی نیز به گفته او عمل می‌کند اما بعد از مدتی که برای پس گرفتن اموال خود به این زن مراجعه می‌کند، وی عنوان می‌دارد که طلا و جواهرات شما را جن با خودش برده است.

وی خاطرنشان کرد: در ادامه کارآگاهان با یک کار علمی و پلیسی دقیق زن رمال را به همراه همدست خود دستگیر و از مخفی‌گاه آنان 5 کیلو و 750 گرم طلا، 3 کیلو و 500 گرم نقره، 20 سکه بهار آزادی، ظروف مسی و اشیای عتیقه به ارزش 30 میلیارد ریال را کشف کردند.

سلیمیان از شناسایی مال‌باخته دیگر در این پرونده خبر داد و یادآور شد: متهم برای اعتماد سازی طعمه‌های خود داروهایی را به آنان می داد تا جن را از بدنشان بیرون کند اما به گفته مال‌باختگان با خوردن این داروها نه تنها مشکل‌شان حل نشده بلکه دچار حمله‌های شدید عصبی شده بودند.

وی ادامه داد: با اعتراف صریح متهم اصلی پرونده به بزه انتسابی و شکایت شاکیان در این خصوص پرونده تشکیل و وی به همراه همدست خود تحویل مراجع قضائی شد.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با بیان این که کلیه فعالیت‌های رمالی، جن‌گیری، آینه‌بینی، جادوگری، باطل‌کردن طلسم و بخت‌گشایی همگی با هدف کلاهبرداری انجام می‌شوند از شهروندان خواست به چنین افرادی اعتماد نکرده و مشکلات خود را از راه توکل بر خداوند، توسل بر ائمه اطهار(ع) و راه‌های قانونی و مشورت با کارشناسان، وکلا و مشاوران پیگیری و حل و فصل کنند.

وی از افزایش وقوع کلاهبرداری از طریق رمالی طی 5 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و اذعان داشت: بررسی‌ها نشان می‌دهد برخی از مردم برای رهایی سریع از مشکلات اقتصادی خود به افراد رمال مراجعه می‌کنند که البته با این کار نه تنها مشکل آن‌ها حل نمی‌شود بلکه پول و سرمایه و حتی در برخی مواقع سلامت روحی و جسمی خود را نیز از دست می‌دهند.

سلیمیان بر هوشیاری بیشتر مردم در برخورد با این‌گونه افراد تأکید کرد و افزود: از شهروندان می‌خواهیم چنان‌چه با چنین فعالیت‌هایی مواجه شدند موضوع را از طریق شماره تلفن 110 به مأموران پلیس اطلاع دهند تا در اسرع وقت با چنین افراد کلاهبرداری برخورد قانونی صورت گیرد.

وی از کشف 2 میلیارد ریال لوازم خانگی احتکارشده در شهر اصفهان خبر داد و بیان داشت: 2 انبار بزرگ پوشک کشف شده که توسط مراجع غذایی پلمب شده و اجناس آن پس از رسیدگی به بازار تزریق می‌شود.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان تأکید کرد: 77 باند سرقت خودرو، منزل، سرقت به عنف، زورگیری و داخل خودرو در استان اصفهان متلاشی شده است که در یکی از این باندها 56 سرقت صورت گرفته است؛ همچنین باند 5 نفره سرقت منازل در اصفهان شناسایی و دستگیر شده است.

وی با اشاره به تاکسی‌های اینترنتی عنوان داشت: اگر در تاکسی‌های اینترنتی تخلفی صورت گیرد یا جرمی واقع شود، پلیس آگاهی به آن رسیدگی خواهد کرد.

سلیمیان با اشاره به آتش‌سوزی اخیر یکی از خیمه‌های ماه محرم در اصفهان تصریح کرد: آتش زدن خیمه‌های حسینی در سال‌های گذشته وجود داشته و عمدتاً به دلیل اختلافات بین هیأت‌هاست؛ عامل آتش‌سوزی خیمه عزاداری امام حسین(ع) در خیابان هشت بهشت شرقی اصفهان هنوز شناسایی نشده اما پلیس همچنان در حال پیگیری است.

وی با اشاره به حادثه انداختن دختربچه فلاورجانی توسط پسرعمویش ابراز داشت: حادثه افتادن کودک به چاه در فلاورجان در تاریخ 13 شهریور اتفاق افتاده بود و دلیل عدم ورود پلیس این بود که هیچ شکایتی از طرف خانواده دختربچه ارائه نشده بود چراکه این دختربچه بلافاصله از طرف همسایگان نجات یافته بود.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان در پایان اضافه کرد: پسرعموی این دختربچه، بچه طلاق بود و با پدر خود زندگی می‌کرد و عقده‌های روانی داشته است به همین دلیل این جرم را انجام داده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار